×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Upes klāj vidēji 40 centimetrus bieza ledus kārta

LETALETA

Upes joprojām klāj ledus, kuru vidējais biezums ir 40 centimetri. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka Daugavā pie Vaikuļāniem ledus sega ir 44 centimetru biezumā, savukārt Lielupi no Mežotnes līdz Kalnciemam klāj 27 līdz 43 centimetrus bieza ledus sega.

Ventā pie Vārdavas nav izveidojusies ledus sega, pie Nīgrandes izveidojusies jauna ledus sega 11 centimetru biezumā, savukārt posmā Šķērvele-Vendzava ledus biezums ir 36 līdz 39 centimetri, turklāt Vendzavā vietām izveidojies arī jauns ledus un tā biezums ir desmit centimetri.

Ja iepriekš Kurzemes mazajās upēs ledus jau bija izkusis un nebija paspējis no jauna izveidoties, tad tagad Sakā un Bārtā ir izveidojusies jauna ledus kārta un tās biezums ir no 12 līdz 13 centimetriem.

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās upju notece pārsvarā turpinās samazināties, atsevišķos upju posmos iespējamas nelielas ūdens līmeņa svārstības.

Laika prognozes liecina, ka straujāka sniega kušana un ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs sāksies aprīlī. Ledus uzlūšanas sākums Kurzemes un Zemgales upēs gaidāms aprīļa pirmās dekādes otrajā pusē, Daugavā, mazajās Latgales upēs, kā arī straujākajos Vidzemes upju posmos otrās dekādes pirmajā pusē, bet Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs – aprīļa otrās dekādes beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+