×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Urbanovičam atsaka izsniegt pielaidi valsts noslēpumam

urban2

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atstājis negrozītu Satversmes aizsardzības biroja lēmumu, ar kuru apvienības “Saskaņas centrs” (SC) līderim Jānim Urbanovičam (attēlā) atteikts izsniegt pielaidi valsts noslēpumam. Ģenerālprokurora lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams, līdz ar to Urbanovičs pielaidi valsts noslēpumam nesaņems.

To Kalnmeiers trešdien, 22.februārī, pastāstīja žurnālistiem. Viņš gan sīkāk neko nekomentēja, jo informācija ir konfidenciāla.

Jau vēstīts, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) liedzis Urbanovičam atļauju darbam ar valsts noslēpumu. Šo lēmumu Urbanovičs pārsūdzēja ģenerālprokuroram.

Urbanovičs iepriekš aģentūrai BNS teica, ka pret valsti neesot noziedzies un viņam savs gods ir jāaizstāv. Urbanovičs gan neatklāja, kādus iemeslus pielaides nepiešķiršanai SAB viņam vēstulē minējis. To neatklāj arī SAB.

Ģenerālprokurors iepriekš intervijā portāla “diena.lv” raidījumam “Dienas rīts” sacīja, ka acīmredzot ar 10.Saeimā pielaidi saņēmušo Urbanoviču kaut kas laikā starp 10.Saeimas atlaišanu un 11.Saeimas ievēlēšanu ir noticis. “Ir kaut kas šajā laikā noticis tāds, kas viņam liedzis saņemt pielaidi, kura iepriekš bija izsniegta. “Tā ir viela pārdomām ne tikai viņam, bet arī citām personām,” atzina ģenerālprokurors.

Līdzīgi kā iepriekšējā, arī šajā – 11.Saeimā – SC priekšsēdētājs Urbanovičs vēlējās turpināt darbu parlamenta Nacionālās drošības komisijā. Šajā komisijā izskata īpaši svarīgus jautājumus, kas ir saistīti ar valsts drošību, tādēļ tās locekļiem nepieciešama augstākā pielaide valsts noslēpumam. Deputātam tāda iepriekšējā Saeimā bija, taču 11.Saeimā tā bija jāprasa no jauna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+