×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Uz Eirovīziju caur “Supernovu”

Foto - LETAFoto - LETA

Antra Stafecka

Latvijas Televīzijā varēs vērot konkursu “Supernova”, kura mērķis  ir radīt jaunas zvaigznes un atrast dziesmas, kas būtu konkurētspējīgas ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Šogad Latvijas Televīzija nerīkos Eirovīzijas nacionālo atlasi, tā vietā organizēts jauns izpildītāju un autoru konkurss “Supernova”, kura uzvarētājs būs tiesīgs pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. “Supernovas” konkursā tiks atševišķi vērtētas dziesmas un izpildītāji. Konkursa priekšatlasē no 98 atlasītas 20 dziesmas un to izpildītāji. Žūrijā strādā mūziķis Dons, dziedātāja Ieva Kerēvica, grupas “Prāta vētra” dalībnieks Kaspars Roga un Latvijas mūzikas biznesa pārstāvis Guntars Račs. Dziesmu izvērtēšanā piesaistīti trīs ārzemju eksperti – komponists Maikls Džejs, izdevējs Peo Nīlens un “Universal Music” Baltijas un Somijas nodaļas vadītājs Jarko Nordlunds. Katrs ārzemju žūrijas loceklis individuāli izteica savu vērtējumu tikai par dziesmām, izvēloties, viņuprāt, labākās.

Konkursa projekta vadītāja Ilze Jansone atzinīgi vērtē sadarbību ar ārzemju mūzikas ekspertiem: “Esam vienojušies, ka viņi sekos līdz konkursa norisei, kā veicas dalībniekiem. Savā ziņā viņiem tas ir goda jautājums – apskatīties, kas notiek citu valstu mūzikas tirgū, kādas ir dziesmas un izpildītāji.” Jautāta par finansiālo pusi, cik LTV izmaksājusi ārvalstu ekspertu piesaistīšana, I. Jansone vien norādīja, ka tās neesot lielas izmaksas: “Nevaru atklāt, cik izmaksājusi ārzemju žūrijas piesaistīšana, taču tas neizmaksāja nekādus tūkstošus, naudas ziņā tam nav nekādas nozīmes.”

Uzziņa

18. un 25. janvārī pulksten 21.20 LTV demonstrēs raidījumus par līdzšinējo konkursa norisi. Savukārt konkursantu uzstāšanās ar žūrijas un skatītāju balsojumu LTV ēterā būs skatāma 1., 8., 15. un 22. februāra vakarā.

“Supernova 2015” dalībnieki un dziesmas: Antra Stafecka “It’s The Night”; Katrīna Bindere “Run To You”; Ornella “Angel”; Aminata “Love injected”; Minta “Nefelibata”; Lana Švilpe “Lions”; Signe “Sweet Girl”; Linda Ķaukule “Save Our Love”; Katrīna Cīrule “Bass”; Markus Riva “Take Me Down”; Atis Ieviņš “Catfish”; Gunārs Gaumīgs “Life Lines”; Rihards Bērziņš “Your Eyes”; Mārtiņš Ruskis un Ginta Krievkalna “Debesis”; Euphoy “Home”; Dima Milenin feat. Kamilla “Colours Of Love”; Framest “Ziemā”; Elektro Folk “Dieva dēli”; The Stones “Free Your Mind”; Riga Metro “High Heels”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+