×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Sapnis iepazīt Āfriku. Kas jāzina ceļotājiem?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Interesanti, cik maksā lidmašīnas biļete no Rīgas līdz Āfrikas nacionālajiem parkiem? Cik stundas jālido, lai turp nokļūtu? Kādi dokumenti un ārsta izziņas ceļotājam vajadzīgas? Ārija E. Madonas novadā

Āfrikā ir vairāki simti rezervātu un nacionālo parku, taču tūristu vidū populārākie ir Masaimaras nacionālais parks Kenijā, Krīgera nacionālais parks Dienvidāfrikā, Ngorongoro, Katavi, Manjaras ezera un Tarangiras nacionālais parks Tanzānijā, Kidepo ielejas nacionālais parks Ugandā, Etošas nacionālais parks Namībijā, Ahagaras nacionālais parks Alžīrijā, Loango nacionālais parks Gabonā.

Lai nokļūtu kādā no Āfrikas nacionālajiem parkiem, būs gari pārlidojumi un pārsēšanās. Piemēram, ja paredzēts lidojums uz Tanzāniju, no Rīgas var doties caur Stambulu. Ieskaitot pārsēšanās laiku, ceļā nāksies būt aptuveni 13–33 stundas un starpposmā viena nakts pat būs jāpavada viesnīcā, gaidot nākamo lidojumu. Lidmašīnas biļetes turpceļam un atpakaļ var maksāt no 886 līdz 1146 eiro – cena atkarīga no jūsu izraudzītajiem datumiem un galamērķa.

Klāt jāpieskaita izdevumi par vīzām, viesnīcām, pārvietošanos pa safari ar pilnpiedziņas automašīnu, ieejas maksa parkos, ekskursijas. Vajadzēs parūpēties arī par ēšanu, drošu ūdeni dzeršanai… Tūrisma firmas ceļojumus uz Āfrikas nacionālajiem parkiem ar ekskursiju programmām piedāvā par dažādām cenām atkarībā no valsts, programmas, ceļojuma ilguma. Ja cenā iekļauti lidojumi, transfēri, vīza, viesnīcas, vairākas ēdienreizes dienā, ieejas un iebraukšanas maksa parkos un gidu pakalpojumi, var nākties samaksāt 2000–4500 eiro.

Iepriekš vēlams parūpēties par vakcināciju pret vairākām slimībām. Kaut gan dzeltenā drudža vakcināciju apstiprinošiem dokumentiem jābūt, ja ieceļo Tanzānijā no šīs slimības skartām zonām, šāds sertifikāts vēlams arī citos gadījumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+