“Rīdziniekiem būtu jānodrošina iespēja turēt auto centrā lēti, ieceļotājiem – dārgāk,” Ķirsis par stāvvietu katastrofālo trūkumu Rīgā 62

Rīgas autostāvvietu tarifi nemainīšoties līdz 2027. gadam, izklausās jau labi, bet problēmas ar stāvvietām Rīgā ir ārkārtīgi lielas. Ne tikai Rīgas centrā, bet arī mikrorajonos cilvēki saka, ka nav kur likt auto.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs skatāmies uz stāvvietām, protams, ka tur parādās problēmas, jo pie konkrētas cenas veidojas piesātinājums. Bieži vien redzam, ka A zonās nav, kur novietot auto,” tv24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” atbild Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs (Jaunā Vienotība).

Viņš atzīst, ka šī tēma ir svarīga.

“Kā es pats šo redzu, mums būtu jārada izdevīgi nosacījumi tiem, kuri dzīvo Rīgā, viņiem vajadzētu būt iespējai lēti iegādāties abonementu un turēt auto galvaspilsētas centrā bez problēmām,” viņš stāsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iebraucējiem cenai būtu jābūt lielākai, jo viņi atbrauks uz Rīgu vienreiz, divreiz, ne katru dienu.

“Uz to es domāju, ka noteikti ir jāiet, bet tas ir jāskatās kontekstā ar 2027. gada zemās emisijas zonas ietvaru, ko mums uzliek ministru kabinets, lai mēs uzlabotu gaisa kvalitāti,” Rīgas domes priekšsēdētājs min.

Rajonu lielākā problēma ir tā, ka iekšpagalmu dizains nav mainījies kopš Padomju laikiem. “Ja šos pagalmus pārveidotu, tur būtu vietas vairāk auto,bet tas ir iedzīvotāju privātīpašums, nav tā, ka pašvaldība tur var iet un tagad ieguldīt naudu privātā zemē,” Ķirsis norāda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.