×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Vai Ministru kabineta balva iedvesmo jauniem darbiem?

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabineta balva.

Šodien, Lāčplēša dienā, vairākas sabiedrībā pazīstamas personas saņem Latvijas Republikas valdības augstāko apbalvojumu – Ministru kabineta balvu. Pirms svinīgā brīža aptaujāju balvas laureātus.

Dzintra Geka, režisore un producente: “Jau 14 gadus meklēju Sibīrijas bērnus un veidoju filmas par viņu likteņiem. Šogad filma “Tālā zeme Sibīrija” saņēma balvu “Zelta vilnis” kā gada labākā TV dokumentālā filma. Agrāk domāju, ka būs daudzi jauni režisori, kuri ķersies pie deportāciju tematikas, bet tā nav noticis. Priecājos par Viesturu Kairišu, kurš uzņem filmu par Melāniju Vanagu. Šogad skatītājiem tika piedāvāta filma “Kur palika tēvi?”, kuru veidot man bija emocionāli un psiholoģiski smagi. Vīri un tēvi gāja bojā Vjatlagā, Usoļlagā un citos lēģeros. Safilmētā materiāla ir stipri vairāk, nekā ielikts filmā, tāpēc esmu domājusi veidot turpinājumu “Tēvi tur”. Šogad maijā fimēšanas grupa bija Kazahstānā. Atsevišķa iecere ir veidot filmu par Kazahstānu, par Zigfrīda Muktupāvela dzimtas likteni un to, ka pirms sešdesmit gadiem Karagandas apgabala Kengiras īpašajā koncentrācijas nometnē notika ieslodzīto sacelšanās. Arī mans tēvs bija Kengiras sacelšanās dalībnieks.”

Baiba Rasma Šteina, horeogrāfe, tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” vadītāja: “Arī šobrīd strādāju intensīvi un radoši. Apbalvojumu uzskatu par atzinību visam kolektīvam – pedagogiem, asistentiem un visiem trim simtiem ansambļa dalībnieku. Domāju, katrs no bērniņiem šo apbalvojumu uztver arī kā atzinību sev un lepojas. Ik gadu dodamies divos vai trīs ārzemju koncertbraucienos, regulāri top vairāki jauni uzvedumi un katru mēnesi notiek pieci seši koncerti. Jūtu lielu atbildību, un balva ir uzmundrinājums: “Baiba, turies, strādā!” Man tagad ir trīs lieli projekti. Pēc Margaritas Stārastes “Ziemassvētku pasaku” motīviem top uzvedums, kur mazākie bērni atainos svētku nakti virtuvē. Aprīlī varētu būt pabeigts iestudējums “Iemīlēt Raini un Aspaziju caur deju un dzeju”. Trešais grandiozais darbs ir gatavošanās Skolēnu dziesmu un deju svētkiem, kas notiks jūlijā.”

Tālavs Jundzis, akadēmiķis, rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” redakcijas kolēģijas dalībnieks: “Kolektīvais darbs (Par četru sējumu akadēmiskā rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” sastādīšanu apbalvoti: T. Jundzis, Ilga Jansone, Viktors Hausmanis, Maija Kūle, Andrejs Vasks, Guntis Zemītis) ir labi paveikts, esmu tajā ielicis savu artavu, un tas ir guvis valdības atzinību. Ir ļoti daudz atsauksmju no lasītājiem, gan pozitīvas, gan arī kritiskas, taču kopumā tas ir pats apjomīgākais un nopietnākais darbs par latviešiem, kāds jebkad tapis. Esam šo izdevumu prezentējuši Kanādā un decembrī to darīsim arī Austrālijā. Sāksim veidot divu sējumu izdevumu, kas iznāks angliski un tiks tulkots krieviski, tajā mums svarīgo skaidrojot ārzemniekiem.”

Aleksandrs Bukēvičs, pulkvedis, Valsts policijas Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks: “Balvu uztveru kā valdības atzinību visai policijas komandai. Strādāju policijā kopš deviņdesmito gadu sākuma un varu salīdzināt, kā ir mainījusies gan policija, gan sabiedrība, tagad cilvēku uzticības koeficients policijai ir augsts. Strādāt ir kļuvis reizē gan vieglāk, gan sarežģītāk, stingri jāievēro kā likuma gars, tā likuma burts. Pilnā sparā gatavojamies Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā. Nākamajā gadā Latvijā notiks Skolēnu dziesmu un deju svētki un vēl citi vērienīgi pasākumi – kārtības nodrošināšanā darba būs daudz.

Uzziņa

* Ministru kabineta balvu piešķir par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

* Balvas laureātiem pasniegs Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

* Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Tēvzemes balvu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā 1937. gadā dibināja Valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+