Ekonomika
Nauda

Uzņēmums Latgalē “uzmet” darbiniekus. Kā dabūt savu algu? 16

Ekrānšāviņš no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video

Latgales cūkkopības uzņēmuma SIA ”Cirmas bekons” darbiniekiem ilgstoši neizmaksā nopelnīto, darbinieki vērsušies pēc palīdzības populārajā TV3 raidījumā “Bez Tabu”.

Ar “Bez Tabu” komandu tiekas vairāki Ludzas novada uzņēmuma SIA ”Cirmas bekona” lopu kautuves darbinieki, dažs no viņiem uzņēmumā strādā vairāk nekā 10 gadu, viens – teju 20. Visi apgalvo, ka aptuveni 30 darbiniekiem uzņēmums ilgstoši neizmaksā algas. “Man 60 eiro pabalsts. Ar to var iztikt? Iekrājušies parādi, bez tiem nekā!” stāsta Juris.

“Bez Tabu” sazinās ar ”Cirmas bekona” valdes locekli Oskaru Liepiņu, kurš stāsta, ka uzņēmums vairākus gadus strādā ar zaudējumiem. Pamatīgs trieciens biznesam esot cūku mēris.

Kopējā parādu summa darbiniekiem, bankai, ir iespaidīga: 699 tūkstošus eiro. 178 tūkstošus eiro ir parādā valstij par nesamaksātajiem nodokļiem, vēsta raidījums.

Tiesai lūgts ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu, ”Cirmas bekona” vadība gatavo jaunu biznesa plānu, kā nostāties uz kājām, jo nevēlas bankrotēt.

O. Liepiņš aplēsis, ka pēc grafika darbinieki nopelnīto naudu varētu saņemt divu gadu laikā.

Latgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) Rēzeknes sektora vadītājs Māris Balters raidījumam sacīja, ka ”cilvēki saistībā ar ”Cirmas bekonu” nāk strīpām, taču mēs nevaram palīdzēt”.

”Šobrīd mēs vairs neko nevaram palīdzēt. Acīmredzot jāgaida maksātnespēja. Personīgi es neticu tam, ka [Oskars] Liepiņš uztaisīs dižu plānu, kā atbrīvoties no parādiem. Darbiniekiem šobrīd ir jāuzmanās, lai nenokavē to brīdi, kad būs maksātnespējas administrators, pie kura vērsties ar prasības pieteikumu,” ieteica VDI pārstāvis M. Balters.

LA.lv