×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Uzvarētāji lielkoncertā “Labākais no Latgales Latvijai!”

Foto - Aleksandrs LebedsFoto - Aleksandrs Lebeds

Latvijas šlāgeraptauja 20. maijā pietur, svin un ballē Riebiņu Parka estrādē vasaras sezonas atklāšanas lielkoncertā "Labākais no Latgales Latvijai!".

Latvijas šlāgeraptauja 20. maijā pietur, svin un ballē Riebiņu Parka estrādē vasaras sezonas atklāšanas lielkoncertā “Labākais no Latgales Latvijai!”. Koncertā uzstāsies Inga un Normunds, grupas “Baltie lāči”, “Galaktika”, “Ginc un es”, muzikālā apvienība “Jubilāri” un Dainis Skutelis.

Latvijas šlāgeraptaujas 12 gadu pastāvēšanas laikā septiņas reizes uzvarējuši mūziķi no Latgales, un gandrīz katru gadu ir bijuši arī 2. vai 3. vietā. Tieši no Latgales aptaujā piedalījušies visvairāk mūziķu. Viņi neslēpj, ka uzvaras ir, pateicoties viņu aktīvajiem atbalstītājiem. Šis lielkoncerts ir mūziķu paldies saviem uzticamajiem faniem.

Šī ir pirmā reize, kad uz vienas skatuves īpašā koncertā kāps Latvijas šlāgeraptaujas pirmo vietu ieguvēji. Šī lieliskā ideja radās grupas “Galaktika” dalībniekam Vitoldam Gorņevam un Riebiņu kultūras dzīves vadītājai Ilgai Pokšānei. “Kāpēc tieši Riebiņi? Varbūt tāpēc, ka daudziem Latgale asociējas ar Rāznu, Mākoņkalnu un Aglonu, bet patiesībā Latgalē ir daudz, daudz vairāk skaistu vietu, kas būtu jāredz katram Latvijas iedzīvotājam,” vietas izvēli skaidro Vitolds. Šajā īpašajā koncertā uzstāsies arī Dainis Skutelis un muzikālā apvienība “Jubilāri”. “Dainis uzstāsies kā vietējais, bet muzikālā apvienība “Jubilāri” ir kā jaunums no Latgales,” skaidro Vitolds un atklāj: “Tagad visa Latvija gatavojas Latvijas simtgadei. Šis pasākums ir no mums Latvijai, tāpēc arī tik zīmīgs nosaukums “Labākais no Latgales Latvijai!”. Man ir prieks, ka ir tik liela interese par šo koncertu. Bez dziesmām, dejām būs arī Latgales amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Tiešām viss labākais no Latgales būs Riebiņos. Mēs esam savā veidā izaicinājuši citus Latvijas novadus – Kurzemi, Vidzemi, Zemgali – jums arī ir iespēja kaut ko tādu sarīkot!”

Vitolds atklāj, ka tas nebūs parasts koncerts, jo katrs mākslinieks ar dziesmām izstāstīs īpašu stāstu. “Lai būtu pārsteigumi, nevaram atklāt visu, bet grupa “Galaktika” noteikti dziedās dziesmu “No visas sirds”, būs mūsu jaunākās dziesmas un noteikti arī tautasdziesma,” teic Vitolds.

Grupas “Baltie lāči” līderis un muzikālās apvienības “Jubilāri” dalībnieks Andris Baltacis no sirds priecājas par šo ideju – visiem vienkopus kāpt uz vienas skatuves – un atzīst, ka tas nemaz tik bieži neiznāk visiem kopā uzstāties, jo katrs no viņiem ir savā skrējienā un darbos. “Lai arī esam līdzās un mūsu ceļi krustojas arī radoši, tomēr tādu lielu kopīgu uzstāšanos nav daudz. Patīkami, ka visi būsim uz vienas skatuves un pacelsim vienu karogu,” neslēpj Andris. Viņš ir pamanījis vēl kādu zīmīgu faktu, kas viņus vieno. “No 12 reizēm septiņas reizes uzvarējām un mēs visi esam ne tikai no Latgales, bet mēs visi esam no Rēzeknes vai Rēzeknes novada. Vēl varu teikt, ka mēs visi esam brīvi savās domās un darbos. Ejam un darām paši par sevi un to skatītājs jūt. Mums atbalstītāji nav tikai no Latgales. Atbalstu jūtam arī no citiem Latvijas novadiem,” smaidot teic Andris. Par to, kas skanēs koncertā, Andris noslēpumaini teic: “Pagaidām visas kārtis neatklāsim. Pirmkārt, izpildīsim grupas vēsturiskās dziesmas un būs arī kaut kas no jaunā, kas agrāk nedzirdēts.”

Arī Gints Ločmelis no “Ginc un es” uzver, ka šis koncerts ir labs iemesls atbraukt uz Latgali. “Noteikti klausītāji dzirdēs trīs mūsu dziesmas, ar kurām piedalījāmies aptaujā, jo šī lielkoncerta ideja jau ir tā, ka mēs esam aptaujas uzvarētāji, kas kāpjam uz vienas skatuves. Būs gan “Pie Gaujas”, gan “Moras zemei”. Tā sanācis, ka mēs vairāk uzstājamies ārpus Latgales, bet tagad būsim visi kopā Latgalē. Tas ir labs iemels atbraukt uz Latgali. Tā būs īstā vieta un laiks sajust Latgales sajūtu,” smaidot aicina Gints.

Ir viens mūziķis, kas šajā vakarā uz skatuves kāps vairākas reizes – Aldis Kise. Viņu redzēsim gan ar “Baltajiem lāčiem”, gan ar “Ginc un es”, gan ar “Jubilāriem”. Aldis cer, ka šis ir pirmais, bet ne pēdējais koncerts, kur apvienojas šlāgeraptaujas uzvarētāji no Latgales, un tas tiešām kļūs par ikgadēju tradīciju. “Runājot par “Jubilāriem”, viss sākās ar Andra Eriņa 60 gadu jubilejas koncertu “Gorā”. Jā, tā ir Andra ideja mūs visus apvienot,” smaidot teic Aldis un atklāj arī nosaukuma rašanos: “Tā ir sanācis, ka visiem muzikālās apvienības dalībniekiem ir kāda apaļa jubileja – grupai “Baltie lāči” 10 gadiņi, man – 30, Gintam – 40, Andrim Eriņam – 60. Īsti Jubilāri!”

Pēc koncerta zaļumballē spēlēs grupas “Baltie lāči”, “Galaktika” un “Ginc un es”.

 

Varbūt noder!!

20.V. 10.00 Riebiņu Parka estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 5, pasākuma dienā EUR 6.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+