×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Vācija pieprasa izmeklēt “Amazon” algoto sezonas strādnieku darba apstākļus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas nodarbinātības ministre Urzula fon der Leijene svētdien, 17.februārī, aicinājusi veikt izmeklēšanu saistībā ar medijos izskanējušo informāciju, ka ASV interneta tirdzniecības giganta “Amazon” Vācijā algotie sezonas strādnieki tikuši iebiedēti un saskārušies ar nepieņemamu izturēšanos no apsargu puses.

Raidorganizācijas ARD pagājušo trešdien pārraidītajā dokumentālajā filmā tika apgalvots, ka sezonas strādnieki, kas ieradušies no tādām valstīm kā Spānija un Polija, saņēmuši mazāku algu, nekā solīts, un viņu mītnes regulāri pārmeklētas, pakļaujot darbiniekus pārmērīgai uzraudzībai.

Savukārt apsargi, no kuriem vairāki ģērbušies formās, kas asociējas ar nenocistu grupējumiem, darbiniekus izsmējuši un iebiedējuši.

Apsardzes kompānija “Hensel European Security Services” (Hess) noraidījusi apgalvojumus, ka atbalstītu galēji labējās idejas, bet atzinusi, ka apsargi pārmeklējuši darbinieku istabas. Tas esot darīts saskaņā ar kopmītņu vadību, lai izmeklētu kādu tur notikušu zādzību.

Apsardzes firmu algo nodarbinātības aģentūra, kas gādā darbiniekus “Amazon” noliktavām, nevis pati interneta tirdzniecības kompānija.

“Amazon” paziņojusi, ka izpētīs šīs apsūdzības un, ja būs nepieciešamas, nevilcināsies veikt plašus uzlabojumus.

Vācijas nodarbinātības ministre intervijā laikrakstam “Welt am Sonntag” uzsvēra, ka medijos izskanējušās apsūdzības ir nopietnas, tādēļ nepieciešams noskaidrot visus faktus un, ja “Amazon” algotās nodarbinātības aģentūras darbībā tiks atklāti pārkāpumi, tā var zaudēt darbības licenci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+