×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
30. jūnijs, 2017
Drukāt

Vācijas Bundestāgs atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju (5)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Vācijas parlamenta apakšpalāta Bundestāgs piektdien nobalsojis par viendzimuma laulību legalizāciju.

Likums paredz geju un lesbiešu pāriem pilnas laulību tiesības un tika atbalstīts ar 393 balsīm “par” un 226 “pret”. Parlamenta augšpalāta likumprojektu jau ir apstiprinājusi un tas stāsies spēkā pirms gada beigām.

Likumprojektu atbalstīja vairums parlamentā pārstāvēto partiju, bet Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu (CDU) savienības un tās Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – deputāti Bundestāgā šajā jautājumā varēja balsot neatkarīgi no partiju oficiālās nostājas.

CSU otrdien paziņoja, ka ļaus saviem politiķiem Bundestāgā šajā jautājumā balsot saskaņā ar savu sirdsapziņu, un Merkele pavēstīja, ka arī CDU deputātiem būs atļauts balsot neatkarīgi no partijas nostājas. Pati Merkele piektdien balsoja pret geju laulībām.

Merkele savu balsojumu pret likumu skaidroja ar to, ka “man laulība ir laulība starp vīrieti un sievieti”.

Pēc viņas teiktā, šis jautājums ir “man personīgi emocionāli jutīgs”, taču viņa balsojusi pret likumu viņas “pamata pārliecības” dēļ, ka laulībai jābūt starp heteroseksuāliem pāriem.

Taču viņas domas mainījušas jautājumā par to, vai ļaut geju pāriem adoptēt bērnus, pret ko viņa iepriekš ilgstoši iebilda, savus agrākos komentārus raksturojot kā nepamierinošus.

Likumprojekts parlamenta darba kārtībā dienu pirms vasaras brīvdienu sākuma tika iekļauts pēc opozīcijā esošo “zaļo” un kreiso ekstrēmistu partijas “Die Linke” (“Kreisie”), kā arī valdošajā koalīcijā pārstāvēto sociāldemokrātu iniciatīvas.

Tas tika darīts pēc tam, kad Merkele pirmdien mīkstināja savu ilggadīgo iestāšanos pret viendzimuma laulībām, kas raisīja aicinājumus steidzami sarīkot balsojumu.

Merkele sieviešu žurnāla “Brigitte” vēlēšanu tēmai Berlīnē rīkotā pasākumā pirmdien atzina, ka pārdomājusi pēc “neaizmirstamas pieredzes”, nesen savā vēlēšanu apgabalā tiekoties ar lesbiešu pāri, kas audzina astoņus audžubērnus.

Merkele pirms tam ilgi bija iestājusies pret šāda veida reformu, paužot bažas par “bērnu labklājību”.

Geju un lesbiešu pāri kopš 2001.gada Vācijā var stāties civilās partnerattiecībās, tomēr tiem nav ļauts adoptēt bērnus.

SPD savukārt svētdien paziņoja, ka pēc septembrī plānotajām parlamenta vēlēšanām neparakstīs nekādu koalīcijas vienošanos, ja tajā netiks paredzēta viendzimuma laulību legalizācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. 14.29 ieraksts domāts WTF.

  2. Ja tu nezini, tad labāk pievaldi mēli.

  3. “Geju un lesbiešu pāri kopš 2001.gada Vācijā var stāties civilās partnerattiecībās, tomēr tiem nav ļauts adoptēt bērnus”. Klaji meli! Un kā vēl adoptē un kropļo normālām ģimenēm atņemtos bērnus! Gan Vācijā, gan Lielbritānijā, gan Norvēgijā, gan Somijā un citās “demokrātijas” valstīs! Tā ka NEVAJAG MELOT!

    • Atņem normālām ģimenēm bērnus? Vienkārši ielaužas svešās mājās un ar varu atņem? Ārprāts!
      Kropļo? Izdur acis vai dedzina sejas ar skābi vai kā? Ārprāts kaut kāds.

  4. Ušakov, iestājies par geju tiesībām adoptēt puisīšus, un kļūsi par tautas vēlētu prezidentu?

Draugiem Facebook Twitter Google+