Pasaulē
Eiropa

Vācijas politiķis zaudējis amatu, jo turkus saukājis par “kamieļu dzinējiem”5


“Alternatīva Vācijai” (AfD) politiķis Andrē Pogenburgs, kurš nosaucis turku minoritāti par “kamieļu dzinējiem” jeb “camel drivers” zaudē amatu, 08.03.2018.
“Alternatīva Vācijai” (AfD) politiķis Andrē Pogenburgs, kurš nosaucis turku minoritāti par “kamieļu dzinējiem” jeb “camel drivers” zaudē amatu, 08.03.2018.
Foto – LETA/AFP/DPA

Vācijas labējās eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) politiķis Andrē Pogenburgs, kurš nosaucis turku minoritāti par “kamieļu dzinējiem”, ceturtdien paziņoja, ka viņš atkāpsies no Saksijas-Anhaltes federālās zemes landtāga AfD frakcijas priekšsēdētāja amata.

Pogenburgs atzina, ka viņš pārrēķinājies ar savu februāra runu vēlētājiem, kurā viņš bija nosaucis Vācijas turkus par “kamieļu dzinējiem” un “ķimeņu tirgotājiem”, kuriem “nav vietas un nav nozīmes” Vācijā.

Viņš sacīja, ka nebija gaidījis “milzīgo mediju spiedienu” šīs runas dēļ.

“Man jāuzņemas vaina par to,” teica Pogenburgs Saksijas-Anhaltes landtāga sēdē Magdeburgas pilsētā.

Politiķis bija zaudējis aizklātā uzticības balsojumā, kuru rīkoja viņa frakcijas locekļi. Viņš atstās frakcijas priekšsēdētāja amatu līdz marta beigām.

Pogenburgs kā savas demisijas iemeslu minēja “spiedienu” no paša partijas puses. Viņš sacīja, ka turpinās darboties frakcijā.

Vācijas turku kopiena februārī paziņoja, ka sūdzēs Pogenburgu tiesā par par naida runas likumu pārkāpšanu saistībā ar viņa izteikumu par turku minoritāti.

Saistītie raksti

Pogenburgs un AfD līderis Tīringenes federālajā zemē Bjerns Heke 2015.gadā nodibināja AfD galēji labējo nacionālistu spārnu.

Pogenburgs arī bija viens no tiem, kas parakstīja aicinājumu AfD kongresam atcelt šīs partijas 2016.gadā pieņemtu aizliegumu sadarboties ar kustību “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju” (PEGIDA).

LA.lv