×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Vāciju pārņem vardarbības vilnis pret bēgļiem (15)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vācijā turpina pieaugt uzbrukumu skaits patvēruma meklētāju mītnēm, tostarp ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumu skaits, trešdien ziņoja laikraksts “Die Welt”.

Vācijas federālās kriminālpolicijas (BKA) noziegumu statistika liecina, ka vardarbīgu uzbrukumu skaits pret bēgļiem un patvēruma meklētājiem pēdējos mēnešos ievērojami pieaudzis, vēstīja “Die Welt”.

Reģistrēti vismaz 104 vardarbīgi uzbrukumi patvēruma meklētāju centriem, tostarp 53 dedzināšanas gadījumi. Salīdzinājumam, pagājušajā gadā tika reģistrēti tikai 28 šādi uzbrukumi.

“Mēs esam liecinieki lielākajam rasistiskajam un galēji labējo vardarbības vilnim pēdējo 20 gadu laikā,” norādīja Vācijas lielākās kristiešu labdarības organizācijas “Diakonie” prezidents Ulrihs Lilī.

Viņš arī pauda bažas par gauso izmeklēšanas gaitu ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumos un vainīgo nesaukšanu pie atbildības.
EXIT, organizācija, kas cīnās pret labējā spārna ekstrēmismu, norādīja, ka Vācija nav pieredzējusi šādu ksenofobijas līmeni kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad Vācija pārdzīvoja atkalapvienošanos.

“Šāda situācija mums bija 1991.gada pavasarī,” laikrakstam “Die Welt” norādīja EXIT dibinātājs Bernds Vāgners.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Izskatās, ka Vācijā viss gandrīz mierīgi, jo pagaidām nepienāk ziņas par nogalinātajiem, ievainotajiem un sakropļotajiem. Kaut kādas sīkas dedzināšanas un maznozīmīgi incidenti. Sākšu pievērst uzmanību situācijai tikai tad, kad sāks iezīmēties radikāla problēmas eskalācija.

 2. Merķelei pašai viens prasās.

 3. Valdības noveļ no sevis atbildību. Ir jāmaina kurss, ja pieaug spriedze.
  Nevis jāvērš represijas pret cilvēkiem.
  Jātaisa aptaujas, kāpēc pieaug spriedze sabiedrībā. Jārīko referendums par imigrantu uzņemšanu.
  Valsts pastāvēšanas jēga ir tās tauta. Valdībai ir lielāka vara grožos, tāpēc tā ir pirmkārt morāli atbildīga, ja tās pilsoņi izrāda diskomforta pazīmes.
  Cilvēku reakcija ir likumsakarīga, jo viņi ir šausmās.
  Pret Eiropas tautām ir jāattiecas ar mīlestību un saudzību. Tad ari cilvēkos nebūs izmisuma un spriedzes.
  Ko gan lai cilvēki dara, ja viņi runā savā starpā, mītiņo, bet šādas metodes nedod panākumus, viņi netiek saklausīti un netiek mainīts kurss pretējā virzienā.

  • Loti slikta prakse ir ja cilvēku uzskati nesakrīt ar valdības vajadzībām, skalot smadzenes un ignorēt cilvēku nostāju, nevis mainīt kursu.
   Tas nekas, valdības, ka jums nepatīk mūsu domas. viņas ir jāuzklausa vienalga.
   Mēs jūs neiecēlām lai jūs pildītu savas vēlmes, bet mūsējās!

 4. Visi , kam ir mazliet pelēkās vielas smadzenēs ,saprot, ka lielākā daļa tā saucamo bēgļu, vienkārši ir laimes meklētāji. Un neiecietība ir tieši pret viņiem.Tā vietā , lai savā valstī ieviestu kārtību, jaunie vīrieši straumēm plūst uz Eiropu.

 5. Un tas ir tikai sākums…

 6. Atkal “nejauši” jauc kopā “imigranti” un “bēgļi” !!!

 7. Kkas negaidīts no homofobiskās Vācijas! Izrādās, ka fīrera mazdēli nesnauž! Apsveicami, par savu valsti ir jācīnās! Daudziem derētu pamācīties!

 8. Un pareizi dara. Domājiet mums vienīgajiem idioti valdībā? Domājiet vācieši jūtas labi par Merkelenes lēmumu? Publiski jau ta smaida, bet reāli iekšā raud, jo viņi tak redz ka nākotne izčāb gaisā.

 9. Ādolfa rēgs pa Vāciju klejo……

 10. Malači vācieši! Visiem musļikiem jāparāda, ka viņi nesaimniekos Eiropā, kā sadomājušīes! Nevienai Eiropas valstij parazīti un slepkavas nav vajadzīgi! Merkelei jāatkapjas!!

  • Raksti reaalus komentaarus un nemaisies vaacuu padariishanaas! Vaacu valdiiba censhaas ierobezhot beeglju pluudi legaalaa, cilveeciigaa celjaa. Un valdiiba ir ar mieru dalju no beegljiem uznjemt un integreet. Vaacijas saimnieciibai ir vajadziigi darba cilveeki un rasisms muusdienu Eiropa nav vajadziigs!

   • Tieši tā, nemaisies, iva,r vācu tautas darīšanās! Jā vācu tauta negrib musļikus, tad viņi vēršas pret viņiem!

    • Shodienu vaacu tauta ir demokraatiska – .Un ja neliels skaits nacistu pacels savus degunus, tad valstij jojaalaa policija vinjus no skatuves novaaks. Tu, draugs par vaaci tautu nekaa nesaproti! Jeb varbuut esi vatnjiks?

     • Grauduma kungs,Jus esat vecs cilvēks,tādēļ Jums ir vienalga ,kas notiks pēc 10-20 gadiem,bet jaunie cilvēki grib dzīvot savā valstī ar savām tradīcijām ,nevis sakropļotu kultūru un piesmietu zemi.
      Jaunie cilvēki grib dzīvot mierā,viņi negrib melno bandu karus savā starpā savā Vācijas zemē.
      Pirms skaisti rakstiet ,padomājiet par to.

Draugiem Facebook Twitter Google+