Vai jautājums par pensionēšanās vecumu jāizšķir referendumā? 0

Dairis Vaidels Siguldā: “Domāju, ka referendums būtu pēdējais, kā pievērst valdošo partiju uzmanību. Ja politiķi redz, ka liela daļa sabiedrības protestē pret kāda likuma grozīšanu, vai ministriem nevajadzētu vairāk skaidrot šo lēmumu?

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Lasīt citas ziņas

Neesmu dzirdējis pamatotu argumentu, kādēļ tik steidzami jāpaaugstina pensionēšanās vecums. Arguments, ka valstij nav naudas, būs vienmēr. Domāju, ka ierēdņiem vajadzētu cīnīties nevis ar sekām, bet to sakni. Ja liela daļa iedzīvotāju ir bez darba, tad, protams, arī valstij nebūs naudas pensijām. Ja tiktu attīstīta uzņēmējdarbība, samazināti darbaspēka nodokļi, arī ieņēmumi valsts kasē palielinātos. Uzņēmēji atzīst, ka nespēj pieņemt darbā cilvēkus augsto nodokļu dēļ.”

Ārija Ļeonova Kārsavā: “Arī mani skar šā likuma izmaiņas, tādēļ atbalstu referenduma rīkošanu. Man līdz pensijai palikuši trīs gadi, bet jau šobrīd esmu bez darba. To bezcerīgi meklēju vairāk nekā pusgadu. Darba devēji nevēlas ņemt darbā pirmspensijas vecuma cilvēkus, jo uzskata, ka viņi nespēs pildīt visus darba pienākumus. Pretenzijas pret pensionēšanās vecuma celšanu nebūtu, ja valstī vecāka gadagājuma cilvēki bez problēmām varētu atrast darbu. Ja palielinās pensionēšanās vecumu, īsti pat nezinu, kad varēšu pensionēties. Pašlaik mani atbalsta bērni, bet arī viņiem ir savi maksājumi un saistības.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kristīne Pūpole Rīgā: “Nedomāju, ka par pensionēšanās vecumu būtu jārīko kārtējais referendums. Ņemot vērā sabiedrības protestus pret likumprojektu, valdībai būtu jāmeklē cita veida risinājumi. Saprotu, ka valsts varēs ieekonomēt, taču Latvijā reti kurš pensionārs strādā līdz 65 gadu vecumam. Tas nozīmē, ka liela daļa pirmspensijas iedzīvotāju ilgāku laiku būs bez iztikas līdzekļiem un valstij tāpat nāksies viņiem palīdzēt. Turklāt pēdējā laikā pārāk bieži tiek rīkoti referendumi par dažādiem jautājumiem. Kas par to visu maksā? Protams, valsts. Domāju, ka šos nelietderīgi iztērētos līdzekļus varētu novirzīt svarīgākiem mērķiem. Tāpat valsts līmenī ātrāk jādomā par to, lai viedokli par kādu būtisku jautājumu varētu izteikt, nerīkojot referendumu.”

Igors Krionovs Valmierā: “Saprotu, ka valstij nav naudas, taču kārtējo reizi tiek taupīts uz pensionāru rēķina. Tādēļ atbalstu referenduma rīkošanu, ja Saeima nelems par labu sabiedrības vairākuma gribai. Pats esmu darba devējs un zinu, ka vecākiem cilvēkiem ir smagi veikt viņiem uzticētos darba pienākumus. Turklāt Latvija nav pakalpojumu sniedzēju valsts, kur vairākums pirmspensijas vecuma cilvēku varētu darīt administratīvu darbu. Viņi lielākoties veic smagus darbus, strādā par pārdevējiem, apkopējām, auklēm un sētniekiem. Nedomāju, ka šos darbus iespējams darīt līdz 65 gadu vecumam, tādēļ valstij jāmeklē citi taupības risinājumi.”

 

Uzziņa

* Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sāks darbu pie referenduma sagatavošanas, lai nepieļautu strauju pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, ja Saeima neņems vērā iepriekš saskaņoto lēmumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2016. gada.

* LBAS turpina arī vēstuļu akciju pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu jau no 2014. gada. Vēstule atrodama LBAS mājaslapā www.arodbiedribas.lv, tajā jāieraksta savs vārds, un tad, nospiežot “sūtīt”, tā automātiski aizceļo uz Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas e-pastu.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.