×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Vai šogad plānojat kādu tālāku ceļojumu? 


Monika Pavloviča Neretas novadā: “Šopavasar plānoju aizceļot uz Romu. Interneta portālā nejauši sastapu atsaucīgu cilvēku, kurš palīdzēja dabūt lētākas biļetes lidojumam, naktsmītni un saplānot saturīgas ekskursijas.

 

Nāku no katoliskās Latgales, tāpēc vienmēr esmu sapņojusi nokļūt Vatikānā, un beidzot man būs tāda iespēja. Interesants solās būt arī Džiljo salas apmeklējums, kur aplūkošu 21. gadsimta “Titāniku” – kruīza kuģi “Costa Concordia”. Ikvienai ģimenei es ieteiktu aizceļot uz Somijas slaveno akvaparku “Serena”. Pērn skaists ceļojums man izdevās arī pa Skotiju, kur apciemoju meitu. Dzīve man piespēlē arvien vairāk izdevību ceļot, un es tās kāri tveru. Šķiet, šodien vairāk nekā jebkad cilvēki grib un viņiem ir iespējas apceļot pasauli. Redzu, ka ne tikai jauni cilvēki, bet arī pensionāri arvien biežāk dodas ārzemju braucienos, kaut arī tādēļ nākas paknapināties.”

Ginta Ernštreite Rīgā: “Drīzumā kādu laiku pavadīšu Londonā, lai tur strādātu, un izmantošu arī iespēju apmeklēt turienes muzejus. Ceru, ka šogad man izdosies aizbraukt arī atpūtas ceļojumos uz Tartu un Prāgu. Tartu es gribētu izbaudīt senās Tērbatas universitātes gaisotni, Prāgā aplūkot tās arhitektūru un apmeklēt krāšņās pilis. Latvijā esmu izbraukusi visu Kurzemi un daudz ko redzējusi Vidzemē, bet labprāt vēl apceļotu Latgali. Ikvienam es ieteiktu vismaz īsu brīdi pabūt Grieķijā un paviesoties Delfos, jo tā ir neaizmirstami skaista vieta. Latvijā noteikti ir vērts aizbraukt uz Kolku, kas ir brīnišķīga ar savu dabas daudzveidību. Jauniem cilvēkiem vasarā ieteiktu vairākas dienas pavadīt Kurzemes jūras piekrastē. Tur var nakšņot teltīs, bet pa dienu kājām izstaigāt jūrmalu un skaistās kāpas.”

Karīna Mošenkova Daugavpils novadā: “Esmu jau iegādājusies aviobiļetes, lai septembrī kopā ar ģimeni dotos uz Barselonu. Tur pavadīsim nedēļu, gan atpūšoties pie jūras, gan apmeklējot muzejus, galerijas un ievērojamākās pilsētas vietas. Šo ceļojuma galamērķi izvēlējāmies, klausot draugu ieteikumiem, kuri tur bijuši gan darba, gan atpūtas braucienos un vienmēr mājās pārveduši labu noskaņojumu, skaistas atmiņas un fotogrāfijas. Vēl es ļoti labprāt aizceļotu uz Tallinu un izstaigātu modernās mākslas muzeju. Latvijā vasarā noteikti braukšu uz Jūrmalu un varbūt arī Liepāju, lai pabūtu pie jūras.”

Marija Pugaine Muceniekos: “Rudenī plānoju aizbraukt uz Itāliju, lai kādu laiku pavadītu Toskānā un apceļotu Vidusjūras piekrasti. Taču skaistas vietas, ko vērts apmeklēt, ir arī tepat mūsu kaimiņzemēs Lietuvā un Igaunijā. Ikvienam es ieteiktu uzkāpt Igaunijas lielajā paugurā Munameģī, no kura paveras brīnišķīgs skats un var redzēt pat Latviju. Vērts apskatīt arī Kuršu kāpas Lietuvā. Latvijā skaists ceļojums pērn Jāņos man bija pa Kurzemi, un ceru, ka šogad izdosies apmeklēt arī Ziemeļvidzemi.”

 

Uzziņa

38% Latvijas iedzīvotāju šogad plāno ceļot biežāk nekā pērn, bet 32% šajā gadā neplāno ceļot vispār.

Lielākais pamudinājums ceļot 22% Latvijas iedzīvotāju ir iespēja atpūsties, 13% aptaujāto vēlas iepazīties ar citu valstu kultūru, bet 3% cilvēku apņēmušies ceļot biežāk, jo mazāk jūtama krīzes ietekme.

30% iedzīvotāju plāno ceļot, tam atvēlot līdz 200 latiem, no 200 līdz 500 latiem ceļojumos plāno tērēt 24% aptaujāto, bet 14% – virs 500 latiem.

Avots: “Lux Express” veikta aptauja

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+