×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Andris Vilks vainu neatzīst, bet mandātu noliek

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Februārī Andris Vilks noraidīja pārmetumus par plosīšanos dzērumā.

Nacionālās apvienības (NA) frakcija un valde vakar bija iecerējusi vērtēt sava biedra Andra Vilka uzvedību pēc tam, kad publiski bija izskanējušas ziņas par viņa ālēšanos dzērumā. Tomēr tas nebija nepieciešams, jo 20 minūtes pirms plānotā sēdes sākuma viņš paziņoja par mandāta nolikšanu.

“Neskatoties uz to, ka es neatzīstu nevienu kapeiku savas vainas, esmu izlēmis nolikt Saeimas deputāta mandātu, lai nemestu ēnu uz NA,” paziņoja Vilks. Viņš uzsvēra, ka lēmumu pieņēmis pilnīgi brīvprātīgi un nekāda pārliecināšana vai spiediens no partijas puses nav bijis. Ir gan zināms, ka, uzzinot par notikušo, partijas pārstāvji bija devušies pie sava kolēģa uz mājām. “Cilvēki vienkārši interesējās,” attrauca nu jau bijušais deputāts.

Vienlaikus Vilks apgalvoja, ka pirmdien plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija neatbilstot patiesībai. “Tur bija sabiezinātas krāsas, ka es it kā esot gulējis uz ielas piedzēries neadekvātā stāvoklī un tāpēc izsaukta ātrā palīdzība, kas mani aizveda uz slimnīcu,” teica nu jau bijušais deputāts. Viņš apgalvo, ka slimnīcā nokļuvis tādēļ, ka kāds viņam nejauši trāpījis pa galvu ar metāla durvīm. Arī apgalvojumi par ārdīšanos ātrās palīdzības mašīnā un slimnīcā esot izdomāti. “Ja es būtu agresīvi uzvedies, tad tur viss būtu izdemolēts. Kāda var būt agresija, ja tu nupat esi dabūjis pa galvu ar dzelzs durvīm?” retoriski jautāja Vilks. Viņš arī noliedza, ka būtu bijis alkohola reibumā, bet atzina, ka esot iedzēris “kādus 50 gramus”. Arī ārstu slēdzienā par reibumu nekas neesot teikts.

NA frakcija Vilka lēmumu nolikt mandātu vērtē atzinīgi. Viņš pats plāno arī turpmāk darboties partijā “tik aktīvi, cik veselība ļaus”. Jautāts par kandidēšanu uz nākamajām vēlēšanām, Vilks atbildēja izvairīgi: “Mēs neviens nevaram zināt, kas notiks pēc diviem trim gadiem.” Pirms iekļūšanas Saeimā Vilks bija Rīgas domes deputāts. Likums ļauj viņam atgriezties darbā pašvaldībā, bet politiķis vēl neesot izlēmis, vai šo iespēju izmantos.

LTV “Panorāma” pirmdien vēstīja, ka šā gada 19. februāra vakarā Vilks esot sarīkojis nekārtības Austrumu slimnīcā, kur nogādāts pēc tam, kad atrasts guļam uz ielas. Jau ceļā uz slimnīcu viņš esot sācis demolēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu.

Andris Vilks Saeimā strādāja ar tā saukto mīksto mandātu uz laiku, kamēr no NA Rīgas saraksta ievēlētā Dace Melbārde pilda ministres pienākumu. Tagad viņa vietā nāks vēsturnieks un Rīgas domes deputāts Ritvars Jansons. Tas nozīmē, ka Jansonam būs jānoliek Rīgas domes deputāta mandāts un jāpamet darbs Okupācijas muzejā. Arī VDK zinātniskās izpētes komisijā, kur viņš šobrīd ir priekšsēdētāja vietnieks, Jansons turpmāk strādāšot tikai kā eksperts, lai komisijai nevarētu pārmest kādu jautājumu politizēšanu. Jāpiemin arī, ka Jansons ir 12. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) vīrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+