×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Vairākums latviešu ir etnocentriski orientēti

LETA/AFPLETA/AFP

Vairākums latviešu ir etnocentriski orientēti, jo uzskata, ka Latvijā būtu vairāk jāaizstāv latviešu intereses, liecina pēc konservatīvo ideju institūta “Populares Latvija” pasūtījuma veiktā pētījuma centra SKDS aptauja.

Tā šodien pētījuma prezentācijā Eiropas Savienības mājā norādīja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

No tiem, kuri ģimenē runā latviski, šādam viedoklim piekrīt 53%, no tiem 32% to vērtē kā ļoti vēlamu pieeju un 21% to vērtē kā drīzāk vēlamu. Savukārt 13% kā ļoti vēlamu uztver tādu pieeju, kas paredzētu, ka Latvijā pret visām šeit dzīvojošajām tautībām būtu jāizturas vienādi. 9% šo pieeju uztver kā vēlamu. 23% ir pa vidu abiem šiem uzskatiem, bet 2% ir grūti atbildēt.

No iedzīvotājiem, kuri ģimenē runā krieviski, 56% kā ļoti vēlamu uztver ideju, ka Latvijā pret visām šeit dzīvojošajām tautībām būtu jāizturas vienādi. Vēlami pret to ir nosakņoti 15% cilvēku. 3% kā ļoti vēlamu uzskata domu, ka Latvijā būtu vairāk jāaizstāv latviešu intereses, un 4% to vērtē kā vēlamu. 20% no krievvalodīgās ģimenēs dzīvojošajiem atrodas pa vidu šīm pieejām, bet 3% ir grūti atbildēt par savu attieksmi attiecībā uz šiem abiem uzskatiem.

SKDS pētījuma mērķis bija noskaidrot un aprakstīt iedzīvotāju ideoloģiju jeb pasaules redzējumu. Šajā aptaujā pēc nejaušas izlases piedalījās 1001 iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums tika veikts visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+