×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Vajadzīgs galdnieks! Kur meklēt īsto?

Foto - Valdis Semjonovs un Andris OzoliņšFoto - Valdis Semjonovs un Andris Ozoliņš

Kad mājās nepieciešami kādi specifiski, reizēm pavisam vienkārši koka izstrādājumi, kurus nevar nopirkt veikalos, vajadzīgs galdnieks. Zem šī vienkāršā vārda gan slēpjas guļbūvju cirtēji, namdari, būvgaldnieki, arī virpotāji, kokgriezēji, mozaīkas meistari un, protams, mēbeļu galdnieki un stila galdnieki. Kur meklēt īsto?

 

Dārzam

Dārzā koka izstrādājumi augu gadu atrodas laika apstākļu ietekmē, tāpēc to dizains un arī izgatavošanas tehnoloģija ir robustāka. Šādas lietas var droši pasūtīt specializētajos daudzprofilu uzņēmumos, piemēram, Babītes pagasta Skārdciemā bāzētajā “Gartens”. Kompaktā galdniecība aprīkota ar kokapstrādes iekārtu minimumu, proti, ripzāģi, frēzi, ēveli, biezumēveli, lentes slīpmašīnu un virpu, kā arī nodrošināta ar rokas instrumentiem. Šie vīri savā darbā visvairāk izmanto baļķus, dēļus un līstes. Lai arī zem spiediena impregnēta koksne skaitās ilgmūžīgāka, apstrādes rezultātā iegūtā zaļā krāsa nav tik izskatīga un grūti iekļaujas dārza eksterjerā. Tāpēc skaistākas konstrukcijas iznāk no tīras koksnes, tikai no ārpuses apstrādājot ar piemērotiem aizsarglīdzekļiem un krāsām.

– Galdniecības pakalpojumu klāsts sniedzas no putnu būra līdz pergolai un ietver visa veida terases, žogus, dārza mēbeles, bērnu rotaļu laukumus un tiltiņus. Cenas – pēc vienošanās, skatoties no apjoma, sarežģītības un citiem faktoriem, – skaidro SIA “Gartens” projektu vadītājs Jānis Buķelis.

 

Mājai
kapnes_005_VS

Būvgaldnieki gatavo ēkas koka konstrukcijas, sākot ar logiem un durvīm un beidzot ar kāpnēm. Kāpnes ir augstākā pilotāža. Pareiza pakāpienu un pagriezienu izrēķināšana prasa dziļas inženiertehniskās zināšanas. Izvēloties šos meistarus, drošāk ir ielūkoties to firmu sarakstā, kas kāpņu izgatavošanu uzrāda par savu pamatnodarbošanos. Piemēram, SIA “StairsLV” sāka savu darbību kā specializēts kāpņu ražošanas uzņēmums un pašlaik jau lielu daļu savas produkcijas eksportē. Daļēji datorizētais tehnoloģiskais process ļauj īsā laikā izgatavot jebkādas sarežģītības kāpnes. Šeit izmanto pat modernu CNC frēzmašīnu, ar kuru top detaļas izmērā līdz 2900×1800 mm no koka vai plastikāta, kā arī dažādi ornamenti, uzraksti, šabloni. Īpaša rozīnīte ir speciāla datorprogramma, kas ļauj tehniskos rasējumus parādīt telpiski – 3D vizualizācijās. Tātad klients gūst skaidru priekšstatu, kā kāpnes izskatīsies, un viegli veikt labojumus.

– Uzņēmuma modernās iekārtas – CNC frēz­mašīna, vakuuma prese un slīpējamā mašīna ļauj ātri izgatavot liela formāta sarežģītas detaļas visiem interesentiem un sniedz uzņēmumam papildu peļņu. Lai arī lielāko tiesu produkcijas eksportējam uz Zviedriju, vietējie klienti ir laipni gaidīti. Mūsu uzkrātā pieredze darbā ar dažādiem projektiem palīdzēs izvēlēties vispiemērotāko risinājumu atbilstoši dizaina prasībām, tehniskajām un finansiālajām iespējām, – skaidro uzņēmuma vadītājs Viesturs Ozoliņš.

 

Kompakti

Visoperatīvākie un apsviedīgākie ir nelielie galdniecības uzņēmumi. Individuāla pieeja klientam, liels izstrādājumu sortiments, iespējas ne tikai elastīgi mainīt pasūtījumu grafiku, bet arī no sirds izkaulēties – tas ir īpašais mazo darbnīcu šarms. Tur amatnieki ir vienmēr aizņemti un vienmēr nopietni, jo darba pilnas rokas. Viena tāda SIA “Egils & Co” ir Rīgā, Pērnavas ielā 83, kur vecā stallī trīs galdnieku rīcībā ir arī prese, kas ļauj finierēt dažādus materiālus mēbelēm un apdares paneļiem. Galveno pasūtījumu daļu – logus, durvis un kāpnes – nodrošina vecākais brālis, celtniecības un remonta firma “Velve AE”. Pārējā laikā top viss, no gaļas dēlīša vai svečtura līdz virtuves skapītim.

– Cenas mazā uzņēmumā ir mainīgas un atkarīgas no noslogojuma un vēlamā termiņa, – stāsta darbnīcu vadītājs Imants Sīmanis.

 

Ekskluzīvi

Īpaša dizaina mēbeles toties var pasūtīt un augsti kvalificētu galdnieku pakalpojumus saņemt radošajā darbnīcā “Īve” kas atrodas Rīgā, Satekles ielā 11. Teicamas stila mēbeles šeit top pēc īstu galdniekmākslas meistaru skicēm, un rotājumus kaļ īsti koktēlnieki. Dekoros izmanto visdažādākās kokapstrādes tehnoloģijas, izpildījums vienmēr ir nevainojams.

– Uzskatu, ka vislabāk stila mēbeli var uzprojektēt tieši koktēlnieks vai stila galdnieks, jo šim nolūkam nepieciešamas pamatīgas zināšanas – par mēbeļu uzbūvi, to vēsturiskajiem stiliem, apstrādes un apdares iespējām. Tāpat kokgriezumu visplastiskāk paveiks koktēlnieks, kuram ir pakāpi labāka formas izjūta nekā vienkāršam kokgriezējam, – pārliecināts SIA “Īve” valdes loceklis Visvaldis Budze.

 

Kā sameklēt?

kokasolsVisvieglāk vajadzīgo pakalpojumu sameklēt internetā vai sludinājumos zem tā, kas tēmai tuvāks. Lielie uzņēmumi lepojas ar savām mājaslapām. Vidējie atrodami katalogā. Amatniekus var sameklēt www.abc.lv un www. meistari.lv. Mazie ražotāji, kas darbnīciņu iekārtojuši pieticīgās telpās, visbiežāk sevi piesaka sludinājumu serverī www.ss.lv. Vienmēr noder arī tā saucamā labā slava, proti, atsauksmes no pazīstamiem cilvēkiem. Katrā ziņā kvalitatīvāku veikumu un lielāku garantiju par pasūtījuma izpildi varētu sagaidīt (teorētiski) no specializēta uzņēmuma, kur labāk pārzina darbu specifiku, kur iepirkti speciālie apdares materiāli un nokomplektēts attiecīgais aprīkojums. Toties cenas tur augstākas nekā mazajiem ražotājiem.

Vienkāršos gadījumos var pat painteresēties savā namu pārvaldē, vai tās darbnīcās nav iespējams veikt pasūtījumu. Tāpat daudzās lielās organizācijas ir korekti aprīkotas galdnieku darbnīcas, kas noslogojuma robežās pieņem pasūtījumus. Pirms līgšanas jāiztaujā cenas. To līmenis atkarīgs no materiālu vērtības un amatnieku ambīcijām. Jārēķinās, ka var būt nepieciešama arī rokas nauda, jo galdniekam vismaz furnitūra un palīgmateriāli ir jāiepērk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+