×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Vajadzīgs ovoskops

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu zemnieku saimniecības galvenā nodarbošanās ir putnkopība. Turam vistas un pārdodam olas. Vēlamies uzzināt, vai ir kāds vienkāršs veids, kā noteikt cāļa dzimumu jau pirms izšķilšanās, kad tas vēl ir olā? 
Dumbravu ģimene Kuldīgas novadā

 

Par cāļa dzimumu varot spriest jau pirms olu ievietošanas inkubatorā. Uz to norādot olas forma: ja olai ir smails gals, izšķilšoties gailītis, ja noapaļots – vistiņa.

– Diezgan precīzi cāļa dzimumu var noteikt pēc gaisa telpas novietojuma olā. Šim nolūkam nepieciešama speciāla olu caurskates lampa – ovoskops. Ja, caurskatot olu ovoskopā, redzams, ka gaisa telpa atrodas olas strupajā galā vai mazliet sāņus no tā, būs vistiņa, bet, ja olas galā, – gailītis, – stāsta LLU Lauksaimniecības fakultātes Agrobiotehnoloģijas institūta docente, vadošā pētniece Aiga Trūpa.

Nedēļu pēc perēšanas sākuma olas der caurskatīt ar ovoskopu, lai pārliecinātos par dīgļa attīstību un izbrāķētu neapaugļotās. Apaugļotu olu var pazīt pēc asinsvadu tīkla, tā vidū ir melns plankumiņš (dīglis). Neapaugļota ola ir caurspīdīga, ar tumšāku, skaidri norobežotu dzeltenumu.

SIA “Laktro” (Saldū, Dzirnavu ielā 4 un Jelgavā, Rubeņu ceļā 60) par Ls 18,52 var iegādāties Itālijā ražotu ovoskopu. Savukārt pie madonieša Ojāra Šmita (mob. 26338266) pēc iepriekšēja pasūtījuma iespējams iegādāties ļoti labas kvalitātes ovoskopu Brinsea Ova View ar spoguļkameru (cena – 55 lati).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+