Latvijā
Novados

Vakar dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rēzeknē cietis cilvēks0


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Foto LETA

Vakar, 26.martā, dzīvojamās majas ugunsgrēkā Rēzeknē cietis cilvēks, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu uz Akmeņu ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā, ugunsdzēsēji glābēji saņēma plkst. 8.34. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienā no dzīvokļiem deg ārsiena un sadzīves mantas 5m2 platībā. No piedūmotajām telpām ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tik nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl vienu cilvēku.

Plkst. 9.31 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 17.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Zilupes ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu ražošanas ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ražošanas ēkā deg bunkurs 96m2 platībā, tehnoloģiskā šahta 12m2 platībā, četras ventilācijas šahtas 32m2 platībā un trīs vietās dega putekļi 3m2 platībā.

Plkst. 20.40 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, vieglā automašīna, sadzīves mantas un siena, starpstāvu pārsegums un siena, starpstāvu pārsegums, jumts, celtniecības vagons ar malku, ekskavators, četras dārza mājas, šķūnis un sodrēji septiņu ēku dūmvados.

Vakar saņemti 16 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu, ar kopējo izdegušo platību vairāk nekā 9 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Madonas ielā Jēkabpilī, kur pērnā zāle dega 4 hektāru platībā un Iecavas novadā, kur kūla dega arī 4 hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 69 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbu veikšanu, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv