Latvijā
Novados

Vakar ugunsgrēkos Ventspilī cieta trīs cilvēki, evakuēti 200

Ilustratīvs attēls. Foto-LETA

Vakar plkst. 14.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ventspilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg neapdzīvotas divstāvu koka ēkas pirmais stāvs un liesmas strauji izplatās uz otro stāvu un jumtu, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Notikuma vietā no blakus esošās ēkas viens cilvēks tika izglābts un viens cilvēks evakuēts. Abi cilvēki bija cietuši, un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Piedūmojuma dēļ no blakus esošajām ēkā tika evakuēti kopumā 20 cilvēki. Ugunsgrēka kopējā degšanas platībā bija 250m2. Plkst. 20.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.02 VUGD saņēma vēl vienu izsaukumu uz Ventspili, kur no dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg divstāvu koka dzīvojamā māja 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 19.04 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 17.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jaunjelgavas novada Staburaga pagastā, kurs saskaņā ar sākotnējo informāciju dega saimniecības ēkas. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka 180m2 platībā, šķūnis ar siena ruļļiem 200m2 platībā, garāža 50m2 platībā un traktors. Plkst. 21.04 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudze, siena rullis, sausā zāle, divos gadījumos meža zemsedze, kombains un labība, kokmateriāli, tehnika, sadzīves mantas, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Dobelē un Rīgā nocēla no kokiem kaķus, kuri saviem spēkiem nespēja nokļūt lejā, kā arī Madonā atbrīvoja kaķi, kura galva bija iesprūdis betona grīdas caurumā.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23.jūlija plkst. 6.30 līdz 24.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv