×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Valdība atbrīvo no amata IZM valsts sekretāru Gruškevicu

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien, 10.jūlijā, bez diskusijām atbrīvoja no amata Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāru Mareku Gruškevicu (attēlā) saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem deviņus miljonus latu vērtā iepirkumā, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē. Gruškevicu no amata rosināja atbrīvot IZM izveidotā disciplinārlietu komisija.

Disciplinārlieta tika ierosināta saistībā ar datortehnikas piegādi skolām, kas ilga ļoti ilgu laika periodu, tādēļ iepirkuma specifikācijā norādītā tehnika jau bija novecojusi un piegādātājs piedāvāja to aizvietot ar jaunākiem modeļiem. IZM tam piekrita, taču atbildes sagatavotas un izmaiņas izdarītas neatbilstoši likumiem, kā dēļ varēja rasties draudi, ka daļa summas būtu jāsedz no valsts budžeta līdzekļiem, nevis Eiropas Savienības atbalsta.

Jautājumu par datortehnikas iepirkumu IZM lūgs vērtēt Ģenerālprokuratūru.

Dokumentos, kas iesniegti valdībai, norādīts, ka pārbaudēs projekta īstenošanas vietās Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir konstatējusi vairākus gadījumus, kuros ir guvusi apstiprinājumu faktam, ka “Lattelecom” finansējuma saņēmējiem ir piegādājis papildu datortehnikas modeļus.

“Vadlīnijas par finanšu korekciju piemērošanu Eiropas Savienības fondu finansētajos projektos” nosaka, ka gadījumā, ja pasūtītājs noslēgtajā iepirkuma līgumā ir veicis būtiskas izmaiņas, var piemērot korekciju 25% apmērā no kopējās deklarētās līguma summas. Ņemot vērā, ka summa ir 9 miljoni (bez PVN) un to, ka ministrija līgumā ir veikusi būtiskas izmaiņas, šāda pārkāpuma gadījumā ir pamats piemērot korekciju 25% apmērā no kopējās summas, kas ir 2,25 miljoni.

Ilggadējais IZM valsts sekretārs Gruškevics pārkāpumus datoru iepirkumā neatzīst un ir vērsies tiesā. Pašlaik tiesā apstrīdēts disciplinārlietas termiņa pagarinājums, taču atlaišanas gadījumā tiks apstrīdēts arī šāds lēmums. Zaudējumus viņa rīcība neesot radījusi, Gruškvecis iepriekš norādīja aģentūrai BNS.

“Līdz šim brīdim neesmu sapratis, kādos pārkāpumos mani un manis padotos vaino, jo visas ministrijas vēlme bija pēc iespējas ātrāk nodrošināt tādu procesu, lai sen gaidītie datori skolām, kurus politiķi solīja jau gadiem, nonāktu izglītības iestādēs,” savu rīcību iepirkumā komentēja Gruškevics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+