×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Valdība atļauj Latvijas Televīzijai un Radio nemaksāt dividendes un saglabāt peļņu

Foto - LetaFoto - Leta

Valdība otrdien atļāva Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio nemaksāt dividendes un saglabāt peļņu, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) sacīja, ka “informācijas telpas stiprināšana ir viena no būtiskākajām finansēšanas prioritātēm nākamā gada budžetā un sabiedriskā medija stiprināšana ir nacionālās drošības jautājums”.

Viņa norādīja, ka Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio jau ilgstoši ir problēmas ar materiālu uzglabāšanu. “Ja mēs tos nesaglabāsim, tad pazaudēsim ārkārtīgi svarīgas liecības par mūsu laiku,” teica ministre.

Līdz ar valdības lēmumu noteikts, ka Latvijas Televīzijai nav jāmaksā dividendes 1 226 682 eiro no tīrās peļņas par 2013.gadu, savukārt Latvijas Radio nav jāmaksā dividendes 133 089 eiro no tīrās peļņas par 2014.gadu.

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei kā Latvijas Televīzijas kapitāla daļu turētājai nodrošināt, ka 2013.gadā gūtā peļņa tiek izlietota, novirzot to videoarhīva datu centra izbūvei, pirmās kārtas aprīkošanai un datu apstrādei, satura redakciju telpu vienkāršotai renovācijai un ražošanas telpu aprīkošanai ar datortīklu, kā arī sabiedrībai svarīgu sporta notikumu atspoguļošanai – Riodežaneiro 2016.gada vasaras olimpiskās spēles, paraolimpiskās spēles un UEFA EURO 2016 spēles.

Savukārt Latvijas Radio 2014.gadā gūtā peļņa jānovirza ierakstu un tiešā ētera studiju aprīkojuma atjaunošanai, pacēlāja izbūvei vestibilā, lai nodrošinātu pieeju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī fasādes logu un balkona durvju restaurācijas darbiem, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti un darba vides apstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+