×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. jūlijs, 2018
Drukāt

Valmierā profesionāls basketbola klubs zem jautājuma zīmes (1)

foto: bkvalmiera.lvfoto: bkvalmiera.lv

Latvijas basketbola vienības “Valmiera”/ORDO nākotne valsts spēcīgākajā basketbola līgā ir zem jautājuma zīmes, klubam cenšoties rast finansiālos risinājumus.

Kā vēstīts, šomēnes tika panākta principiāla vienošanās par apvienotās Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgas izveidi. Čempionāta rīkotāji iecerējuši, ka no katras valsts piedalīsies astoņas komandas, kuras iepriekšējā sezonā startēja valstu augstākajās līgās.

“Līdz 16.jūlijam komandām ir jāpiesakās nākamās sezonas sacensībām un līdz tam mums ir jāizvērtē visi faktori,” pastāstīja “Valmiera”/ORDO ģenerālmenedžeris Ojārs Melderis. “Mums ļoti svarīgi ir tas, ko teiks sponsori. Pašlaik klubam palīdz visi tie paši atbalstītāji, kas iepriekš, kā arī bija iestrādes ar jauniem, taču šis process nav vienkāršs. Mūsdienās panākumus galvenokārt izšķir nauda un sportiskie principi ir kļuvuši otršķirīgi. Finansiāli pagājušā sezona mums bija ļoti grūta.”

Pašlaik Valmieras kluba nākotne Latvijas augstākajā līgā ir zem jautājuma zīmes, taču Melderis ir pārliecināts, ka basketbola komanda kā tāda Valmierā tiks saglabāta. “Protams, pastāv varbūtība, ka basketbola klubs var arī pārtraukt dalību spēcīgākajā līgā, taču darīsim visu, lai tas nenotiktu, jo basketbolam Valmierā ir jābūt. Varbūt vienība būs citā formātā, taču tā noteikti paliks.”

“Valmieru”/ORDO kopš pagājušā gada vadīja kādreizējais Latvijas izlases basketbolists Kristaps Valters, taču viņš šo amatu, iespējams, pametīs. “Vēl nav skaidrības, vai Valters turpinās trenēt komandu. Viņš ir izteicis varbūtību, ka varētu vēl profesionāli spēlēt basketbolu Beļģijā. Kristaps aizvada ar mūsu komandu treniņus un viņš uzskata, ka vēl var atgriezties laukumā kā spēlētājs. Iespējams, spēlējot pat Beļģijas otrajā līgā, viņš nopelnītu vairāk kā pārstāvot kādu Latvijas komandu,” noteica Melderis.

Tāpat Valmieras kluba ģenerālmenedžeris apstiprināja, ka komandas sastāvs ir nokomplektēts. “Ar spēlētājiem jau esam vienojušiem. Komandu pārstāvēs daļa spēlētāju no iepriekšējās sezonas un bija atbraukuši arī basketbolisti no Jēkabpils vienības. Par sastāvu neraizējamies, jo tas jau ir uzlikts uz papīra.”

Jau ziņots, ka basketbola klubs “Jēkabpils” tuvāko divu sezonu laikā negrasās startēt valsts spēcīgākajā čempionātā, tā vietā izvēloties spēlēt Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Pilsēta ar rītdienu…..
    Valmiera/ORDO bija vienīgā nopietni ņemamā sporta spēļu komanda Valmierā! Žēl, ka tik izslavēta pilsēta nevar uzturēt vienīgo blici uz kuras spēlēm iet skatītāji. Pat šajā sezonā, kas bija pati neveiksmīgākā pilsētas vēsturē, skatītāju bija vairāk kā Rīgā. Bet veiksmes gados zāles piepildījums (izsakoties ekonomistu žargonā) bija tuvu projektētajam. Valmierā sporta cienītāji apmeklē spēles, dzīvo līdzi panākumiem un pacietīgi atbalsta komandu arī tukšajā sezonā. Mums ir senas, dziļas basketbola tradīcijas, un šī spēle Valmierā ir vajadzīga! Augstie kungi, domājiet!

Draugiem Facebook Twitter Google+