Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. oktobris, 2014
Drukāt

Valsts policija piekrīt Kalnmeieram par nepieciešamību uzlabot darba kvalitāti

LETALETA

Valsts policija kopumā savas funkcijas – nodrošināt sabiedrisko kārtību un cīnīties ar noziedzību – izpilda, tomēr ir jāpiekrīt ģenerālprokuram Ērikam Kalnmeieram par nepieciešamību uzlabot darba kvalitāti, sacīja Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovksis.

Kā norādīja Sadovskis, kopējās darba kvalitātes pasliktināšanās ir krīzes sekas, kad dramatiski tika samazināts policijas budžets. Līdz ar to liels skaits pieredzējušu darbinieku pameta dienestu, bet jaunajiem darbiniekiem iztrūkst vairāku gadu pieredzes.

Patlaban cerību nākotnē vieš 2016.gads, kad spēkā stāsies Valsts policijas attīstības koncepcija un būs izveidota jauna sistēma atalgojuma noteikšanai, rezumēja policijas pārstāvis.

Kā ziņots, intervijā Latvijas Radio ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sacījis, ka Valsts policijā izmeklētāju sastāvs ir zemā līmenī un līdz ar to pirmstiesas izmeklēšanas process Latvijā ir nonācis katastrofālā stāvoklī.

Lai gan izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas un Rīgas pils ugunsgrēka lietās prasījusi mobilizēt labākos izmeklētāju spēkus, kvalitāte, kādā tā notiek, neesot labā stāvoklī.

“Es nemitīgi virsprokuroriem prasu, kā sokas ar izmeklēšanas gaitu, vai ir kādas problēmas, tad vienmēr, raksturojot situāciju, nonākam pie tā, ka jāsaskaras ar nopietnām problēmām pirmstiesas izmeklēšanā, kas savukārt uzliek papildu pienākumus pašiem prokuroriem, jo izmeklētāja pienākumi jāuzņemas viņam,” intervijā stāstīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors saprotot, ka arī pašreizējā finanšu situācija Valsts policijā nav labākā, jo zemās algas un tas izmeklētāju skaits, kas tagad strādā policijā, ir tik niecīgs, līdz ar to nenormāli noslogots, jo nav tikai Zolitūdes traģēdijas lieta, bet ir arī daudzas citas, piemērām, “Liepājas metalurga”, “Latvijas Krājbankas”.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+