×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Valtaiķu autonomo draudzi tomēr Lieldienu dievkalpojumam baznīcā ielaidīs (2)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Valtaiķu baznīca

Kopš Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) uzvarēja tiesā Valtaiķu autonomo draudzi, kura ilgus gadus uzturējusi kārtībā Valtaiķu baznīcu un saukusi to par savu, šīs baznīcas atslēgas glabā LELB pārstāvis.

VAIRĀK PAR TIESĀŠANOS LASIET ŠEIT.

Valtaiķu draudze no LELB izstājās jau deviņdesmitajos gados, pamatojot, ka turas pie vecās, vēl starpkaru Latvijā pieņemtās luteriskās baznīcas satversmes. Tagad Valtaiķu draudze ir iestājusies Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL). Taču LELB un LELBĀL starpā laba saprašanās nevalda.

Droši vien tas, ka autonomajai draudzei šogad 28. janvārī dievkalpojumu nācās noturēt tautas namā, nevis baznīcā, raisīja runas, ko man nesen atstāstīja paziņa Aizputē – ka nez vai autonomā draudze savā vecajā, ilgus gadus labi aprūpētajā dievnamā vispār tiks ielaista uz Lieldienu dievkalpojumu.

“Sākot ar Atmodas laiku, sestdienas vakaros iezvanījām svētvakaru. Dievkalpojumus bijām raduši noturēt mēneša pirmajā svētdienā. Bet tagad tas vairs nav iespējams,” stāsta Valtaiķu autonomās draudzes priekšnieks Tālis Lagzdiņš, kuram nākamajā gadā apritēs jau 40 gadi šajā amatā.

“Pagaidām mums solīts, ka varēsim noturēt dievkalpojumu ik mēneša ceturtajā svētdienā. Turpmāk par baznīcas izmantošanu būšot jāmaksā par to nomas maksa LELB. Cik liela, vēl nav zināms.”

Tālis Lagzdiņš apliecina, ka viņam apsolīts -– Otrajās Lieldienās 2.aprīlī pirms pulksten 14 dievnama atslēga draudzei tikšot atvesta un iedota. Draudzē ir apmēram pussimt cilvēki.

Bet pirmajās Lieldienās Valtaiķu baznīcā kalpos LELB mācītājs Erlands Lazdāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai nu ko atgad atgādina Vanags, tikai ne Dieva kalpu. Mantkārīgs, varas un mantas kāres apsēsts cilvēciņš, kurš citādi vairs nevar apmierināt savas ambīcijas, kā citādos, domājošos iznīcinot – kopā ar saviem pakalpiņiem Kalniņu, Biti, Brūveri. Bet Korālis, Dišlers, Eimanis, Rubenis — kuri spēja vest pie Dieva arī jaunatni, kur baznīcas bija pilnas, kuri bija savā darbā bez pirmo svētulības – tie radīja apdraudējumu jau tā zemajai Vanaga autoritātei. Un tagad vēl jāatbrīvojas no Ārlatvijas draudzes….

  2. Gribu redzēt šos pussimts cilvēkus. ..

Draugiem Facebook Twitter Google+