×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Var lietot burtus y un ō (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūsdienu latviešu valodas normas ietver gan latviešu literārās valodas normas, gan latgaliešu rakstu valodas normas, tādēļ nekas neliedz latgaliskos tekstos Latgales vietvārdu rakstībā lietot patskani y un divskani ō, teikts Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajā atbildes vēstulē Saeimas deputātiem.

Vairāki Latgali pārstāvoši 12. Saeimas deputāti 6. augustā nosūtījuši Ministru kabinetam vēstuli par valsts pienākumu nodrošināt latgaliešu valodas kā vēsturiska latviešu valodas paveida saglabāšanu, aizsardzību un attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Lienoša Latgales atšķelšana no Latvijas !
  .
  Ir latgaliešu DIALEKTS , tāpat, kā ventiņu u.c.
  .
  Valoda būtu, ja vienādus objektus apzīmētu ar krasi atšķirīgiem skaņu salikumiem !
  .
  Kremļa politika darbībā …
  .

  • Rīdzinieki runā čiuļu dialektā, kas cēlies no senās latgaļu valodas. Kā tas nākas, ka kaut kāds prasts un tikai 100 gadus vecs čiuļu dialekts ar Saeimas deputātu lēmumu 1998.gadā Satversmē pasludināts par valsts valodu??

 2. Manuprāt, uzrakstam valsts valodā jābūt ar lielākiem burtiem.

 3. KO NEVAR UZRAKSTĪT, JA CILVĒKS VĒLAS?????????????? KO NEVAR IZDARĪT, JA CILVĒKS VĒLAS????????????? Var likt garumzīmi arī uz “m”, JA CILVĒKS VĒLAS!!!! KUR PROBLĒMA!!?

 4. 1.
  Ir latgaliešu rakstu valoda.

  2.
  Arī pārējiem latviešiem derētu vismaz ō lietot. Citādi vārdu “fōkuss” nevar uzrakstīt.

 5. Saprotu tā: mājās runājam KĀDĀ valodā vai dialektā vēlamies, bet NEĶERAMIES KLĀT LATVIEŠU LITERĀRAJAI VALODAI UN RAKSTĪBAI!!! NETAISĀM JAUNU AMBRĀŽU AP MŪSU VALODU!!! MUMS JAU TAGAD VISA KĀ GANA…

 6. pieauguši cilvēki ĀKSTĀS!!! Vēl NEVIENS NAV IZMAINĪJIS LATVIEŠU ALFABĒTU!!! KĀPĒC NESAPROT!!????? LATGAĻI TURAS PIE SAVA KĀ KRIEVI PIE SAVA!??? KAS NOTIEK??? TIK PAT NEKAUNĪGI!!! NU VĒL UZSPIEDĪS SAVU DIALEKTU KĀ VALODU VISAI LATVIJAI!??? NONSENSS UN VĒL TRAKĀK!!! KAS GALU GALĀ NOTIEK AR VALODĀM LATVIJĀ?????????????????? K A S N O T I E K ???
  Nezinu ne KOLNU, ne ĪLU, bet zinu KALNU un IELU!!! TRAKUMS!!!

  • Ja paaris ielu nosaukumi buus muusu latgaliishu dialektaa, ta vinji maniis ka abi dialekti ir tomeer ljoti liidtiigi.

Draugiem Facebook Twitter Google+