×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

VARAM: situācija vilciena avārijas vietā Daugavpils novadā nav iepriecinoša

Foto - LETAFoto - LETA

Vides situācija Daugavpils novada Naujenes pagastā, kur svētdien vakarā no sliedēm noskrēja 17 kravas vilciena cisternas un vidē nokļuva vairāk nekā 100 tonnas tehniskā šķīdinātāja un naftas smērvielas, pašlaik nav iepriecinoša, tomēr atbildīgie dienesti to kontrolē, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija” pastāstīja Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks Andris Eglājs.

“Situācija nav īpaši iepriecinoša. Es pats vakar apmeklēju notikuma vietu un tiešām var teikt, ka pastāv draudi apkārtējai videi, tajā skaitā virszemes un pazemes ūdeņiem. Tomēr situācija šobrīd tiek kontrolēta un tiek veikti visi nepieciešamie darbi, lai šī avārija neizplatītos tālāk un viss tiktu lokalizēts,” sacīja Eglājs.

Viņš informēja, ka Reģionālā vides pārvalde devusi uzdevumus “Latvijas Dzelzceļam” (LDz), lai avāriju ierobežotu. “Nekāda izplatība un kaitējums videi tālāk netiks nodarīts,” uzsvēra VARAM pārstāvis.

Pagaidām vēl esot pāragri spriest, vai kādas ķīmiskās vielas ir nokļuvušas gruntsūdeņos, bet, visticamāk, tas neesot noticis. Pirmdien paņemti paraugi no septiņām netālu esošām akām, LDz jāveic analīzes un trešdien vai ceturtdien būs zināmi rezultāti.

“Bet, lai iedzīvotājiem nebūtu problēmas, ir vienošanās ar pašvaldību, ka tiek papildus piegādāts dzeramais ūdens, lai nelietotu to ūdeni, kas ir akās,” piebilda Eglājs.

Visus izdevumus avārijas seku novēršanai segs LDz.

LDz pārstāvis Māris Ozols aģentūru BNS informēja, ka piecu stundu laikā pēc avārijas LDz un Baltkrievijas dzelzceļa darbinieki kopā ar VUGD darbiniekiem noplūdi lokalizējuši, aizberot grāvjus un izveidojot aizsargvaļņus, tādējādi neļaujot piesārņojumam nonākt upēs un ūdenskrātuvēs.

Jau vēstīts, ka dzelzceļa negadījumā, kas svētdienas vakarā notika Daugavpils novada Naujenes pagastā, no vienas cisternas izplūdis viss tās saturs – 123 tonnas tehniskā šķīdinātāja, bet pagaidām nav zināms, cik daudz smērvielas iztecējis, jo tā ir samērā bieza, aģentūrai BNS pastāstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+