Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. oktobris, 2015
Drukāt

Igaunija varētu iesaistīties cīņā pret “Islāma valsti”

Foto - LETAFoto - LETA

I

Igaunijas Aizsardzības ministrija lemj par trim iespējamiem ārzemju misiju variantiem, un viens no tiem paredz karavīru nosūtīšanu uz Irāku, kur tie varētu sagatavot vietējos karotājus cīņai pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Atbilstoši pagājušajā nedēļā pabeigtās analīzes pirmajam scenārijam Igaunijas karavīri varētu Irākā vai Turcijā pievienoties pretterorisma koalīcijai un iesaistīties Irākas drošības spēku un kurdu zemessardzes apmācībās. Otrs scenārijs, kas saistās ar krietni mazākiem riskiem, paredz, ka Igaunijas karavīri varētu iesaistīties Eiropas Savienības cilvēku kontrabandas apkarošanas flotes misijā EUNAVFOR MED Vidusjūrā. Trešā alternatīva ir Igaunijas vienību palielināšana ANO miera uzturēšanas misijā Dienvidlibānā. Šobrīd tur tā dēvētajā zilajā zonā atrodas viena Igaunijas kājnieku vienība.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrībaKrievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+