×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

Vecie rēgi atdzīvojas piketā pie Izglītības ministrijas (42)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Solījumi sūdzēties Eiropai, draudi reformas īstenotājiem, prasība padarīt skolas vēl krieviskākas: tas viss izskanēja vakardienas piketā pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kurā aptuveni simts lielākoties vecāka un vidēja gadagājuma ļaužu pulcējās, lai iebilstu pret ieceri vidusskolās pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā.

Kā jau vairākkārt rakstīts, valdošā koalīcija vienojusies, ka tuvākajos gados arī mazākumtautību vidusskolās mācībām būtu jānotiek latviešu valodā un mazākumtautību valodās varētu notikt vien tās stundas, kas saistītas ar attiecīgās tautas etniskās identitātes uzturēšanu. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) apņēmies līdz 8. novembrim sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par nepieciešamajiem grozījumiem likumos. Ministrs solījis, ka arī mazākumtautību pamatskolās vairāk mācību satura nekā līdz šim tiks apgūts latviešu valodā.

Paši grib noteikt mācību valodu

Šie plāni likuši sarosīties personām un organizācijām, kas jau ilgstoši uzdevušies par cittautiešu tiesību aizstāvjiem. Vairākas prokrieviskās organizācijas uzrakstījušas atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), pārmetot, ka mācības latviešu valodā pielikšot punktu “trauslajam mieram”. Darbību atsācis “Krievu skolu aizstāvības štābs”, sarosījies tā sauktais “Lašor” – organizācija, kas aizstāv mazākumtautību skolas.

“Lašor” tapis arī jauns Mazākumtautības izglītības iestāžu likumprojekts, ko plānots publicēt portālā www.manabalss.lv, lai mēģinātu savākt vismaz 10 000 parakstu – tad projekts būtu jāizskata Saeimā. Likumprojektā teikts, ka mazākumtautības izglītības iestādes uzdevums ir izglītības procesa veidošana atbilstoši mazākumtautības etniskai un kultūras identitātei, mazākumtautības valodas un kultūras saglabāšana un attīstība, kā arī pie mazākumtautībām piederošu personu integrācija Latvijas sabiedrībā. Tātad integrācija minēta pēdējā vietā. Likumprojekts arī paredz, ka valodu lietojumu mazākumtautību izglītības iestādē noteiktu tās padome – skolotāju, skolēnu un viņu vecāku pārstāvji. “Lašor” vadītājs, Saeimas deputāts “Saskaņas” frakcijā Igors Pimenovs piketā arī uzsvēra, ka cittautiešiem esot tiesības pašiem izvēlēties mācību valodu tāpēc, ka viņi ir nodokļu maksātāji.

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kompānijā – Ždanoka, Mamikins, Kabanovs

Vakardienas piketā klāt bija arī Eiropas Parlamenta deputāti – no “Saskaņas” ievēlētais Andrejs Mamikins un Krievu savienības pārstāve Tatjana Ždanoka, kura vakardienas piketā bija arī viena no pirmajām runātājām, skandējot Raiņa rindas “Ne tauta pret tautu, bet visas kopā pret tumsu”. A. Mamikins solīja par latviskošanas plāniem sūdzēties “gan Briselē, gan Strasbūrā”. Arī I. Pimenovs bilda, ka Eiropai “jāatver acis uz to, kas notiek Latvijā”.

Kāds piketētāju runasvīrs pat draudēja, ka reformas autoriem “būs jāatbild, jo nekas nav mūžīgs”. Piketētāji ar aplausiem un izsaucieniem šos draudus novērtēja atzinīgi. Savukārt cits orators paziņoja, ka Latvija divreiz nostājusies uz nedemokrātiska ceļa: pirmoreiz 1934. gadā, kad notika Kārļa Ulmaņa īstenotais apvērsums, un otrreiz 1991. gadā, kad “iedzīvotāji sadalīti latviešos un cittautiešos”. Tātad, pēc runātāja domām, okupācijas laikā gan te valdīja demokrātija.

Vairāki runātāji solīja, ka protesti turpināsies, līdz reformas tiks apturētas, un aicināja klātesošos rīkoties, lai citā reizē protestētāju būtu pulka vairāk.

Piketētāji skandināja jau daudz dzirdētos saukļus “Rokas nost no mūsu skolām!” un “Krievi nāk!”, pieprasīja izglītības ministra demisiju. Bijušais Saeimas deputāts “Saskaņas” frakcijā Nikolajs Kabanovs apgalvoja, ka ministrs ar šo reformu gribot novērst uzmanību no citām savām neizdarībām.

Tāpat kā 2004. gadā, kad tika noteikts, ka mazākumtautību vidusskolās 60 procenti mācību satura jāapgūst latviešu valodā, arī tagad izglītības ministrs ir Kārlis Šadurskis, tāpēc piketētāji lietoja toreiz izmantoto retoriku par “melno Kārli”. Piketētāji bija bruņojušies ar gana daudz plakātiem. Bija padomāts arī par to, lai plakātos teikto saprot un sāpīgi uztver ārvalstnieki. Piemēram, viens no plakātiem angļu valodā pauda: “Stop holokaustam pret krievu izglītību Latvijā!”

Jāpiebilst, ka piketētāji nebija ziņojuši IZM amatpersonām par gaidāmo akciju.

Ministrijas pārstāvji gan aicināja protestētāju pārstāvjus uz sarunām, taču saņēma atteikumu. Ministra padomnieks Mārtiņš Langrāts atzina, ka pats ministrs Kārlis Šadurskis gan aizņemtības dēļ nebūtu ticies ar piketētājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Vai tad ministra kungam dūšas pietrūka iziet pie tautas aprunāties!Tas ir nonsens Latvijā,ka pret šadurska reformām bija tādi protesti,bet viņu pēc gadiem tajā paša krēslā iebīda!

 2. Iepriekš nezin’ju ka mamikins ir nekrofīls,tagad zinu:))

 3. Zinu,ka ne visi krievu tautības cilvēki ir tādi muļķi!

 4. Patika tā bilde,kur Ždanoka lūdz Dieva piedošanu par saviem grēkiem pret Latviju.

 5. Krievija pieņem savus tautiešus atpakaļ ,lūdzu ,ko jūs bāžaties ar savu kultūru ,valodu Latvijā !Berni valodas ātri apgūst ko jūs vecāki tā nervozējat,āra 21gadsimts .Zdanokas kundze liecies miera audzini mazbērnus maci viņiem latviešu valodu ,pietiek Lācim aiz aus kasīt ,skat ka neiekož !

 6. Virsraksts labs! ❤️

 7. Beidzot man pieleca – titulbildē redzami tie,kuri vēl nav ieguvuši vidējo izglītību…..Spriežot pēc grumbainām sejām,viņi vismaz pa desmit gadiem ”sēdējuši” vienā klasē.Tad jau arī saprotu viņus – vēl būs jāmācās arī latviešu valoda…Tad jau ar desmit gadiem vienā klasītē nepietiks.

 8. Te mēs redzam vietējo krievnacistu saietu. Tauta nobalsoja, ka nekādas “divvalodības” Latvijā (tāpat kā Krievelijā) nebūs, bet krievnacisti to neakceptē.

 9. ir jau pozitīvais arī – ja šādi “vienvalodīgie” padomju dinozauri pamostas, arī uz vēlēšanām var atņemt zombiju balsis Saskaņai, kas citādi nevienam citam politiskajam virzienam nevar tikt; bet Saskaņa taču eiropeiska, sociāldemokrātiska – tai nekas kopīgs ar šādiem atpakaļrāpuļiem nevarētu būt… Jo līdz šim šķelšanās notikusi tikai valstiskajās partijās, par ko Saskaņai tīrais prieks.

 10. mūdzis regionālis Atbildēt

  Vecie sovjetu perdeļi noilgojušies pēc saviem ierastajiem kara iemauktiem,bez tiem viņiem ir grūti,gribās būt noderīgiem Kremļa saimniekam.

  • Soņa ukrainvalodīgā "latviete" Atbildēt

   Citāti no e-pasta, kas nāk bez sarakstes, kas nokopēts, kur Lembergs dod rīkojumu, ka ZZS uz vēlēšānām jāizrauga tādi deputātu kandidāti, kuriem nav ideoloģisku ieneslu, kas liegtu veidot koalīciju ar Saskaņu.

   Un šajā citātā adresāts raksta: “Mans viedoklis: Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus valstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
   Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties”.Vēstule no ārzemju latviešu biedrības.

 11. Trāpīgi pateikt Vecie rēgi atdzīvojas

 12. tātad sauklis ” krievi nāk” tomēr nav nacionāļu sauklis,ja jau ar to atkal klajā nāk Taņka ar savu šaiku.Nez kāpēc kremļa rupori to,ka tas ir Taņkas suklis, grib noliegt.Un kāpēc,ja runā tikai un vienīgi par krievu skolām,tiek brēkts par mistiskām ” mazākumtautību” skolām?Kopš kura laika krievi(140 miljoni) Latvijā ir mazākumtautība,ja Latvijā ir nepilni 2 miljoni iedzīvotāju?Iedomājieties-140 miljoni:2 miljoniem=mazākumtautība?

  • Jums jāpārlasa bērnu pasaku “viki nāk”, ar cerību ka jūs sapratisiet būtību. Tieši tāpēc ir jābūt krievijas valodas skolam , ka krievu valoda runājošie cilvēki nav mazākumtautība Latvijā…Ja komentāra jūs varat izteikt savu naidu pret krieviju un kremļi tikai tāda veida jūs esat nožēlojams un ar primitīvu intelektu…

   • imperiālistam laikam nepielec Atbildēt

    Bēdz no mums tādiem !
    Uz Krieviju !
    Tā ir blakus !
    Nemeklē kašķi te, attīstītais intelekt !!!

   • Viena no mazākumtautības pazīmēm ir savas valstiskās teritorijas neesamība.Kopš kura laika tad krieviem vairs nepieder 1/6 daļa visas pasaules sauszemes,ja viņi tik ļoti iekārojuši būt par mazākumtautību šajā mazajā pleķītī pie Baltijas jūras un sagribējuši lai latvieši glabā un sargā viņu valodu,kamēr Sibīrijas plašumos mitinās lāči.Nez vai tas liecina par augstu intelektu vai ir vienkārši imperiālista sindroms?Kas tā par modi -visu laiku mākties virsū mazajām kaimiņtautām,savu zemi pametot novārtā?

   • Atpakaļ uz mājām, atpakaļ uz Krieviju. Tur var mācīties krieviski. Tur Jūsu vieta.

 13. Vairak ka absurds! Atbildēt

  Latvijas valdiba par musu naudu apmaksa un uztur sos mamikinus,zdanokas un citus kabanus.

 14. No bildes noprotams, ka piketā piedalās apmaksāti analfabēti!

 15. Tikai 200 km šķir no vietas,kur viss jums būtu,-gan savā Dzimtenē mājas,darbs,nodokļi un viss savā mātes un tēva valodā.Mums jūsu darbs un nodokļi nav vajadzigi,kas esiet atņēmuši darbavietas mūsu tautiešiem,jūs,nolādētie okupanti.Lasieties prom no manas Dzimtenes.

 16. Viņi aiziet!!!

  Klusi aiziet!!!

  Uzrunas kā par dārgajiem aizgājējiem!

  Viens no pēdējiem tusiņiem!!

  Izvadam un strauji virzāmies uz priekšu!!!

  Latvijai ir nepieciešami izglītoti cilvēki!!!

 17. Pag,pag,haholus jau izdrāza par vienvalodību,pienāks arī latvijas kārta un būs jāatvadās no ES,un Šadurskis varēs no seifa vilkt ārā savu komunista biedra karti.

 18. Zinu kā mācās krievu valodā.
  Kā mācās krieviski ?
  Ar pakaļu klausoties skolotājas stāstījumu ?

 19. To virieti kas tur to plakatu zinu,par pudeli visu izdaris.

 20. Un kā tad ar angļu skolu?

 21. Un kā tad paliek ar angļu skolu?

 22. mamikinus ždanokas, kabanovus un citus organizatorus patiesībā vajadzētu tiesāt par pretvalstisku darbību un naida kurināšanu. Vai tad vienreiz nepietiks sarīdīt tautas.

 23. Kur problēmas,gribi mācīties krievu valodu ,brauciet uz Lielkrieviju mācīties.

 24. Nu gan bija jautri! Būtu vismaz to bomzīti atmazgājuši un tīru praciņu uzvilkuši. Tad jau varbūt ar pašu Ždanokas kundzi varētu vienā solā sēdēt. Jo mīļā skola pēc viņiem acīmredzmi sen jau ilgojas..

 25. Vispār zini kas ir rēgs

 26. kaut šī maita nosprāgtu Atbildēt

  Kamēr šie maitas Latvijā neizsprāgs, miera nebūs.

  • šie mai†as Latvijā izsprāgs, Atbildēt

   bet miera šā kā tā nebūs. šo maitu o†rpriski tādi paši – ābols no zirga tālu nekrīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+