Kultūra
Literatūra

Veidojot veselīgu pagātnes izpratni0

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Sestdien, 2. martā, “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” uz sarunu par 2. pasaules kara notikumiem un atbalsīm mūsdienās publicists Otto Ozols bija aicinājis vēsturnieku Uldi Neiburgu, režisoru Normundu Puci un izdevniecības “Latvijas Mediji” direktori Eviju Veidi.

Uldim Neiburgam nesen nāca klajā grāmata “Grēka un ienaida liesmās” – tās nosaukums ņemts no Andreja Eglīša un Lūcijas Garūtas kopdarba – kantātes “Dievs, Tava zeme deg”. Grāmata – 2. pasaules kara stāstu apkopojums – ir turpinājums pirmajai, kuru tieši tā arī sauca – “Dievs, Tava zeme deg!”.

Jaunā grāmata atklāj, cik nepareizi ir iedomātie sterotipi par par latviešiem, kuri 2. pasaules kara laikā bija tikai vienā pusē. Izpētes laikā Uldim Neiburgam gadījušies visneticamākie stāsti, tostarp par diviem brāļiem, no kuriem viens bija Salaspils koncentrācijas nometnes apsardzē, kamēr otrs atradās nometnē kā apcietinātais.

Savukārt Normunds Pucis ir režisors dokumentālajai filmai “Segvārds Vientulis” par latviešu nacionālo pretošanos kustību pēckara gados, kā arī jaunajai daudzsēriju filmai “Sarkanais mežs”, kura pirmizrādi piedzīvos tieši šovakar, 2. martā, LTV1.

“Sarkanais mežs” atklās mazzināmas lappuses tajā vēstures sadaļā, kas saistīta ar nacionālajiem partizāniem.

Saistītie raksti

Tuvojas 16. marts un 9. maijs – divi datumi, kuri ik gadus skaudri atgādina, ka 2. Pasaules karš Latvijā vēl joprojām nav beidzies. Un tikai vēstures izpēte, stāsti, kuri neiezīmē visus latviešus kā bendes vai upurus, iespējami precīzi un maksimāli patiesi atklājot sarežģītā laika notikumus, var pamazām veidot veselīgu attieksmi pret mūsu pagātni.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Vijai Artmanei veltītās filmas pirmizrādi apmeklē aktrises ģimene, kolēģi, talanta cienītāji
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Kinoteātris “Splendid Palace” ar jaunām filmām un projektiem atklāj 96. sezonu
11 stundas
LE
LETA
Kultūra
Igaunija “Oskara” balvai izvirzīs kopīgi ar Latviju producēto dokumentālo filmu “Nemirstīgie” un spēlfilmu “Patiesība un taisnība”
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kā rīkoties – “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
51 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav
25 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
2 stundas