×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Vējonis: algu paaugstināšana šajā brīdī būtu jāiesaldē (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Algu paaugstināšana šajā brīdī būtu jāiesaldē, solidarizējoties ar to sabiedrības daļu, kurai darba samaksas pieaugums nebūs, taču tas ir īstermiņa risinājums, ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Tas ir politiskais lēmums, ir jāizšķiras, vai atbilstoši likumam tiek palielinātas atalgojums, vai tomēr solidarizējoties ar to sabiedrības daļu, kurai darba samaksas pieaugums nebūs, tas tiek iesaldēts. Manuprāt, šajā brīdī būtu, protams, jāiesaldē,” viedokli pauda prezidents. Viņš atzina, ka diskusijas par šo jautājumu vēlreiz ieskicē to, ka sabiedrībā joprojām eksistē ienākumu nevienlīdzība.

Tomēr vienlaikus algu palielinājuma iesaldēšana ir īstermiņa risinājums un ir jādomā par atalgojuma līmeni, lai valsts pārvaldei piesaistītu augstas raudzes profesionāļus.

“Es vēlētos skatīties daudz plašāk, jo nodarboties tikai un vienīgi tikai ar atalgojuma iesaldēšanu arī nevar. Ja gribam, piesaistīt augstas kvalitāti valsts pārvaldē (..), tas diemžēl ir saistīts arī ar atalgojumu. Ja mēs neskatāmies ilgtermiņā, tad iesaldēšanas jautājums ir ceļš, kā varam atalgojuma līmeni stabilizēt,” sacīja prezidents.

Paša Valsts prezidenta atalgojums ir 3142 eiro mēnesī. “Ne jau algas lielumā vienmēr ir tā laime. Katrā ziņā visus rēķinus varu nosegt, nesaku, ka man obligāti būtu jāpieaug alga. Bet kopumā runājot par valsts līderiem un tiem, kas strādā valsts uzņēmumos, ir jābūt arī adekvātam atalgojumam,” viņš atzina.

Jau ziņots, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka Saeimas deputātu, pašvaldības deputātu un arī Saeimas ievēlēto, apstiprināto un iecelto amatpersonu mēnešalgas ir piesaistītas ar koeficientiem Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētajam valstī strādājošo aizpagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēram.

Tādējādi minēto amatpersonu mēnešalgas no 2016.gada 1.janvāra pieaugs par 6,8%, tostarp Saeimas deputātiem atalgojums pieaugs par 157 eiro, Ministru prezidentam un valsts kontrolierei mēnešalga pieaugs par 198 eiro, bet tiesībsargam – par 167 eiro.

Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA) izteikusies, ka algu palielināšana Saeimas deputātiem vēl nav izlemta un tas būs sirdsapziņas balsojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. No cita perspektīva skatotie. Atbildēt

  Kamēr nevaram 2% no IKP atļauties valsts aizsardzībai, nav nemaz ko domāt par algas paugstināšanu
  Latvijas politiķiem (Saeimai un citiem). Ja grbat pakļauties NATO aizsardzībai, tad arī pierādiet ka Jūs arī ēsat paši to vērts. Kaimiņš būtu ļoti priecigs paaugstināt Jusu algas-bet tikai Rubļos.
  Raimon padomā!

 2. NA šodien iesniedza priekšlikumu algu iesaldēšanai. Redzēs, cik godīgi būs deputāti. Balsojums ir atklāts jāpieseko.

 3. Neredzu Seimā augstas raudzes profesionāļus….nu nav.Uzlabojumu tautai nav,viss iet uz leju….,tātad nav.Drīz atkal būs krīze….,jo štati valdībā,pašvaldībā,valsts iestādes atkal aug,bet tauta grims nabadzībā.

 4. Esot meli, lieli meli un statistika. Zem vidējās algas var pabāzt ko tik vēlies. Nosakiet ka visi kas valsts budžetam nedod pienesumu saņem algu kas ir rēķināta izejot no minimālās algas vai pensijas un viss nostāsies savās vietās. Nu nevar būt tā ka tautas kalps saņem 10x lielāku atalgojumu nekā “kungs” – tauta

 5. 100 galvainais pūķis nobalsos sev par labu un uzskatīs, ka tas ir adekvāts atalgojums, tikai aizmirsīs, ka pensijām arī jābūt adekvātām atbilstoši darba stāžam, nevis tā, ka vieniem tūkstošos lielas, bet citiem jāmaksā ienākuma nodoklis no pensijas, kura ir zem iztikas minimuma. Par kādu atisnīgumu šeit var būt runa, ja bagātie parazitē uz nabagu rēķina. Un tas ir” viens likums viena taisnība visiem”. Kauns un negods tādai valdībai un Saemai. Ir sācies dzimtbūšanas atdzimšanas laikmets, kurš gribat to vai negribat, ieies vēsturē, līdzīgi fašismam u nacismam.

 6. Prātīgs lēmums, vēl nepieciešams
  Ap 100 cukurdukšu balsojums

Draugiem Facebook Twitter Google+