×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Vējonis: sabiedrībā valda uz fobijām bāzēti padomju domāšanas stereotipi (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrībā un arī politiķu vidū valda uz fobijām bāzēti padomju domāšanas stereotipi, trešdien pēc tikšanās ar iekšlietu ministru un premjerministri, kuru laikā tika pārrunāta bēgļu uzņemšana Latvijā, žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Manuprāt, mums joprojām sabiedrībā un arī politiķu vidū valda padomju domāšanas stereotipi, kas ir bāzēti uz fobijām. Tomēr ir jābūt atklātai sabiedrībai, kas bāzējas uz Eiropas kopējām vērtībām un uz kopīgiem principiem lēmumu pieņemšanā,” uzskata prezidents.

Vējonis pauda atbalstu Ministru kabineta pozīcijai par 250 uzņemšanu Latvijā.

“Es kā Valsts prezidents atbalstu Ministru kabineta pozīciju, ka mums ir jābūt aktīviem un jāpiedalās Eiropas Savienības bēgļu problēmas risināšanā. Un mums ir jāatceras, ka mēs esam izvēlējušies Eiropas Savienību un NATO, mēs esam pilntiesīgi šo abu organizāciju biedri. Kā jebkurā organizācijā visi lēmumi tiek pieņemti solidāri – vai tiek runāts par bēgļu jautājumiem, vai tiešmaksājumiem mūsu zemniekiem,” viņš pauda.

Pēc prezidenta domām, pret bēgļu uzņemšanu skeptiski noskaņotajiem ir jāsaprot, ka piederība un solidaritāte ES ir drošības jautājums gan Latvijai, gan Baltijai, gan visai savienībai kopumā.

Vējonis aicinājis iekšlietu ministru un Ministru prezidenti sniegt sabiedrībai plašu informāciju par to, kā bēgļi, kuri nonāks Latvijā, tiks izvēlēti, viņu atbilstību mūsu valsts pamatprincipiem un kritērijiem, kā arī par bēgļu integrāciju sabiedrībā.

“Šis jautājums ir jāskaidro. Man ir lūgums arī medijiem aktīvi piedalīties šā jautājuma skaidrošanā, jo, neskaidrojot šo jautājumu, mēs paši radām sabiedrībā nevajadzīgas bažas par jautājumiem, par kuriem nevajadzētu bažīties,” viņš sacīja.

Jau ziņots, ka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) pēc tikšanās ar prezidentu teica, ka Latvijā bēgļi ieradīsies tikai pēc tam, kad būs gatava integrācijas programma. Viņš paskaidroja, ka līdz ar to pagaidām nav precīzi zināms, kad tieši notiks pirmo bēgļu uzņemšana mūsu valstī. Kozlovskis minēja, ka tas varētu notikt drīzāk ziemā, nevis rudenī.

Saskaņā ar ES tieslietu un iekšlietu ministru lēmumu, ES dalībvalstis uzņems 54 760 bēgļus. Latvija sanāksmē palikusi pie savas pozīcijas – norādot uz gatavību brīvprātīgā kārtā uzņemt 250 bēgļus. Paredzēts, ka Eiropas migrācijas programmas ietvaros Latvija uzņems 50 bēgļus, bet mītnes vietas programmā no Itālijas un Grieķijas – 200 bēgļus.

Šā gada 6.jūlijā Ministru kabinets apstiprināja, ka Latvija Eiropas ES pārvietošanas programmas un mītnes vietas maiņas programmas ietvaros divu gadu laikā solidāri uzņems 250 bēgļus, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Par katru no bēgļiem Latvija saņems sešus tūkstošus eiro Patvēruma meklētāju fondā, palīdzot bēgļiem apgūt latviešu valodu un īstenojot integrācijas politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. prezidents vējonis uzskata ,ka jo vairāk t .s bēgļu uzņemsim ,jo drošāki būsim-liekas ,ka vējonim ir vējš galvā

 2. Sabiedrībā un arī politiķu vidū valda uz fobijām bāzēti padomju domāšanas stereotipi, trešdien pēc tikšanās ar iekšlietu ministru un premjerministri, kuru laikā tika pārrunāta bēgļu uzņemšana Latvijā, žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
  ———————————
  Vai pats maz saproti, ko izšļusptēji???

 3. ka bezsmadzeņu trestus redzam arī šo komentētāju vidū!!! Kam tu gribi palīdzēt, ja nespēj palīdzēt saviem tautiešiem??? Ko var gvelst muļķības!!! “Integrēšanu” jau redzam tai pašā Zviedrijā… PAR KO VISPĀR TE VAR MULDĒT, LĪDZ RIEBUMAM TO VISU LASĪT!!! ŠAURĀS PIERĪTES, DOMĀJIET!!! TIKAI NEPIENIET SAVOS PLĀNOS UN INTEGRĒŠĀNĀ CITUS CILVĒKUS KĀ VIENĪGI SAVUS ĢIMENES LOCEKĻUS UN RADUS…

 4. … Neticami … vai tad tiesam musu ‘vadoni’ ir izoleti no patiesibas, proti: tiem nerada, jeb ir aizliegts skatities Eiropas televizijas parraidijumus ‘beglu’ lieta … specifiski, pedejo Euronews un BBC tv loti izplatito ‘beglu’ kopuma apskates joprojam redzam 90% + jaunus un specigus viriesus … tas paris sievietes un bernus filme atkartoti vai lidzigi, dodot tikpat staistiski nepareizu patiesibu ka musu politiskas aptaujas … ! Un pasas Dienas vietnamiesu ‘beglu’ apraksts pierada realitati par so migracijas fenomena bistamibu nacionalkulturalam ES valstim !!!

 5. Nu šitas viņa teksts izklausījās ne viņa paša viedoklis, bet tā bija jāsaka (vai lika teikt?).

 6. Visi šie migrantu vai bēgļu aizstāvji tikai nevar paskaidrot ko mēs ar šiem iesāksim? Integrēsim!!! Bet ko tas nozīmē, tā arī neviens nespēj pateikt. Druvā bija publicēts materiāls, ka viens ķīnietis spoži integrējies Latvijā jo iemācījies krievu valodu.Ja lielākā daļa ražošanas ir nonākusi krievu rokās, tad kāda būs tā integrešanās šaubu nerada. Prezidenta kungs jauc fobijas ar tautas pieredzi un vina mātes tauta mūsu pieredzi ir nostiprinājusi visā pilnībā. Vai viņa māte vispār prot latviski? Ne jau fobijas , bet no krieviem gūtā pieredze rāda kādas pastāv integrēšanas iespējas Latvijā, kuru pārvalda gadījuma rakstura cilvēciņi.

 7. Šie bēgļi nav jāuzņem Eiropā, bet jāpatrulē pie Āfrikas krastiem un jāatgriež viņi atpakaļ.Šie ”bēgļi”, kuru plūsmu ir izraisījusi Izraēla, jo tā ir iniciējusi “arābu pavasari”, ir jāuzņem vai nu Izraēlai vai ASV ebrejiem.Tikai viņiem ir izdevīga ši arābu revolūcija.
  Bet Latvija taču ir jau uzņēmusi ap 700 000 bēgļu no austrumiem. Varbūt mums pietiks ar tiem?
  V

 8. kremļa propaganda Atbildēt

  Stāsta, ka pasaulē esot valstis, kur to GALVAS vispirms gādājot par SAVĒJIEM …

 9. Šis cilvēks ilgus gadus kalpoja vietējam kompartijas atstātajam oligarhātam. Viņu, Pleskavas krievietes un padomju armijas virsnieka dēlu Lembergs un SC ar Āboltiņas palīdzibu ielika šaja krēslā. Ja kāds ir padomju palieka, tad tas ir viņš pats.

 10. No padomlaikiem palikusi nevien drusku tomēr gaistošā padomiskā domāšana, bet arī milzums īpatnu 70 gadu padomjlaiku imigrantu. Nekād tur fobija, bet realitāte, Vējoņkungs!

 11. Japiekrit Vejonim! Atbildēt

  labumus gribam no citiem ar uzviju bet ko dot preti gan nekada zina negribam. Komentetaju saura, igna cietsirdiba ir apzilbinosa, tik apzilbinosa, ka pasi komentetaji ir kluvisi akli un sturgalvigi nesaprotosi cilvecini kuri velas saindet citus ar savu lipigo ignumu. Un to vini grib saukt par patriotismu!!!! Man man tikai man nevienam citam tikai man! Ta skan jauna “patriotiska” manija.

 12. … VP un MP, ka ari visiem ministriem, izsakot savas velmes uznemt ‘beglus’ VISMAZ butu janosaka specifiski, par ko iet runa – ka Bezabrenes atbildigie define ‘beglus’ … jo popularas tv paraides redzetais laivas parbedzejs nekada zina nevar but ‘beglis’, pec internacionalo konvenciju principiem, – ar iznemumiem – bet ir vai nu parastais ekonimiskais migrants, vai izpircis sev vietu kontrabandiustu shemas … kas tiek atbalstitas ari no to lidzdalibniekiem ES Vidussjuras zemes … ar to valstu administracijas pasivitates vai korumpatijas palidzibu !

  … Kamdel. Griekija, Italija un Spanija neizpildija Sengenas ligumu … un pat liela Francija tika piespiesta noslegt robezu uz bridi … un tagad Ungarijai jabuve muris … kamdel gadiem ilgi si problema sinis valstis netiek atrisinata legala veida … ???!!!

  … Kas aizliedza sim valstim panakt ANO atbalstu un kopigu ES reakciju sis problemas atrakam atrisinajumam … kas bija ieinteresets so valstu valdibas aprindas atbalstit vai velak nokluset so masveidigo un kriminalistu labi noorganizeto jau 10 gadu ieilgoso migraciju uz Apvienoto Karalisti sakuma un vispirms …?

  … Kam interese sagraut ES , seviski Ziemelvalstu, nacionalo valstu kulturu un tas vertibas, jo Eiropas pilsoni pretojas sadam, kadu ievestam, ekonomijas modelim, kas visados veidos megina attistit visletako darba speku … ar visam jau esosam problemam !

  … Ne jau Baltijas valstis vien sen tiek iespaidotas negativi … ari parejas mazas velstis, ka Portugale uun Portugale zaudeja un turpina zaudet demografiski un kulturali … ar visam konsekvencem …

  … Lai maksa par savam kludam korumpetas lielvalstis, un vainigie politiki tiktu saukti pie atbildibas, par piedalisanos sinis globalo interesu mahinacijas, jo visi tika bridinati pietiekosi laicigi no pasu likumdevejiem, ekonomistiem un demografiem, lai reagetu attiecigi …

  … Un sodien, Bezabrenes VP salidzinat vajadzibu piedalities so migrantu sadale lidzigu iemeslu del ka ar mums uzspiesto, zem ES caurmera, zelauksaimniecibas atbalstu ir pieradijums, cik dilitantiska ( vel padomju laika iespaida un fobijas) joprojam ir musu valdibas izpratne par viedas un patriotiskas diplomatijas pielietosanas vajadzibu savas nacionalas valsts esamibas aizstavibai … jau ta nepabeigtaa DDD stavokli … !

 13. Vienīgais labums, ka šie bēgļi atšķaidīs sveštautiešu vienveidīgo masu.

 14. Fotogrāfijā redzamā vīrieša vārds ir KANGARS, kurš izkalpojoties svešzemes kungiem nodod savu tautu un viņas intereses.

  • Nu ko tu gribi no puskrieva, bez savas cilts, bez dzimtenes? Tādi kā vējoņveidīgie ir pilna Latvijas jaunāko laiku vēsture. Izcilākie Piemēri Pugo, Pelše , Voss, VVF – kuri iztopot metropoles kungiem čurāja virsū savas tautas interesēm

 15. Ļoti netālredzīgs paziņojums … izklausās pēc “laikam vispirms jāierauj” otrā dubļa.

 16. draņķis, izrādās, ir tas mūsu jaunais prezidents;

  kaut vai leftistu eiropistu frazeoloģijas lietošanas dēļ;

  drīz vien dzirdēsim no viņa aicinājumu legalizēt viendzimuma laulības

 17. Njā… Tāds, lūk, tas jaunā Latvijas Valsts prezidenta pirmais valstiski nozīmīgais paziņojums… Nebrīnīsimies, ka pēc kāda laiciņa arī tos, kuri ir pret viendzimuma “laulību” legalizēšanu Latvijā, viņš sauks par atpalikušiem, tumsoņām un “padomju paliekām”…

 18. Bēgļi jānometina tukšajā Skrundas lokatora pilsetiņā,likvidējamās Skrundas arodskolas utmi.un jāliek pie smagiem darbiem,ko negrib darīt vietējie – kaut vai tīrīt valsts mežus no kritušiem kokiem un krūmiem un likt ražot no tiem šķeldu!

 19. Pirmkārt, tie nav bēgļi, bet ekonomiskie migranti. Bēgļi dodas uz tuvāko drošo patveruma vietu, nevis skatās kur “iepirkties” visizdevīgako dzīvesvietu. Otrkārt, šis jautajums nav bijis pietiekami izdebatēts Latvijas sabiedrība un parlamentā. Lēmums ir tiešām ticis pieņemts ar “padomisko domāšanu”. Neaizmirsīsim, ka šis ir tikai demografiskās straumes plūšanas no Āfrikas uz Eiropu pirmais posms. Un tomēr, vai tas izšķirīgākais, kas pamatoja mūsu valdības “padomiešu” lēmumu nebija šis teikums: “Par katru no bēgļiem Latvija saņems sešus tūkstošus eiro .” Galu galā, tas ir tas kukulis kas noveda pie cukura ražotnes slēgšanas un zvejas laivu sagriešanas Latvijā.

  • Libija nav kars?? Etiopija nav kars?? Taisniba, starp beglu masam ir daudz to paslabuma mekletaji kuriem kara briesmas sava zeme nedraud ka piemeram no Hercoga Jekaba bijusas kolonijas Gambijas no kurienes tukstosiem ari metas prom ka latviesi no Latvijas mekledami zalakas ganibas citur. Ir iespejams but izveligiem, pienemot izglitotus profesionalus kuri beg no kara ar visam savam gimenem.. Visi jau nav primitivi hotentoti kuri trakodami leka ap savam dzunglu bungam. Daziem, itseviski no ziemeliem ir pavisam gaisas adas un tie no Sirijas ir gandriz vai eiropiski sava paskata. Nav ko histeriski baidities vai klut par sikstuliem kad varam kaut vai simboliski un selektivi palidzet.

Draugiem Facebook Twitter Google+