Mobilā versija
+14.3°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
30. oktobris, 2015
Drukāt

Čellists Valters Pūce: “Vēl tikai iejūtos tēva lomā”

Foto no Valtera Pūces personiskā arhīvaFoto no Valtera Pūces personiskā arhīva

Čellistam VALTERAM PŪCEM (30) pagājusī vasara un šis muzicē Valters, līdz oktobra beigām vēl sniegs koncertus  Liepājā, Rēzeknē, Alūksnē, Saldū un Rīgā.  Bet 9. oktobrī Valters kopā ar aktrisi Ditu Lūriņu un dziedātāju Andri Ērgli Vidzemes koncertzālē Cēsīs piedalījās tēva Valta Pūces autorprogrammā “Tuvplāni”.

– “DAGAMBA” izdevusi mūzikas albumu “Recycled” (tulkojumā no angļu val. – otrreiz pārstrādāts), tagad ar tā skaņdarbiem iepazīstināsim klausītājus labākajās Latvijas koncertzālēs. Dažs labs mūsu koncerttūres nosaukumu “Bahs dodas uz Irānu” saista ar aktuālo situāciju Eiropā, bet, liekot roku uz sirds, varu teikt, ka tam nav nekāda sakara ar imigrantu jautājumu. Tūres nosaukumu izdomājām jau sen. Tiesa, “DAGAMBĀ” spēlē irānis Hamidreza Rahbaralams, daļēji viņa ietekmē Bahu nolēmām “aizvest” uz Irānu. Hamidreza spēlē dafu – unikālu instrumentu, kas tūkstošiem gadu izmantots reliģiskos rituālos. Ar dafu spējam radīt īpašu, šamanisku noskaņu. Mēs esam ļoti internacionāla grupa – pēdējā gada laikā “DAGAMBĀ” muzicē lietuvietis Dainis Tenis, ukrainis Antons Trocjuks un es, latvietis. Protams, mēs priecājamies, ka “DAGAMBAS” popularitāte strauji aug. Pagājšvasar piedalījāmies vienā no pasaules lielākajiem mūzikas festivāliem Glastonberijā, kur sniedzām septiņus koncertus, bet festivālā “Positivus” uz lielās skatuves spēlējām kopā ar orķestri un kori.

Radot jauno albumu “Recycled”, senas klasiskās mūzikas skanējumu pārveidojām tā, it kā tā būtu radīta šodien. Centāmies apvienot Austrumu un Rietumu mūzikas noskaņas. Tas arī izskaidro koncerttūres nosaukumu – Bahs kā viens no visspēcīgākajiem Rietumu klasiskās mūzikas pārstāvjiem un Irāna kā spilgta Austrumu pārstāve. Un albuma nosaukums “Recycled” apliecina šo koncepciju, – stāsta mūziķis.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+