×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. augusts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Cik droši balsot par Zemnieku savienību (20)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Aivars Lembergs

Es laipni, draudzīgi un – lietosim arī apzīmējumu pacietīgi esmu izturējies pret Latvijas Zemnieku savienību. Tāpat kā labības zonā dzīvojošie vēlētāji. Tur LZS saime nāca – miltiem apbiruši opapi, lauku politiķi, dīvānzemnieki, un pulku vadīja stalts sirmgalvis, zelta gabaliņš, ne partijas vadītājs. Āboliņlapas totēmam piederīgie daudzi pelnīja maizi kā pašvaldību vadītāji, lieli, spēcīgi stādi dzimtajā zemē, nevis indīgi, parazitējoši augi. Pati partija simtgadīga, dr. Kārļa Ulmaņa dibināta. Kaut zobgaļi par mantiniekiem runāja, ka tie stipri nomaldījušies no labo laiku vadītāja kursa, un Vadoņa starojums neapmirdz Augusta perioda partiju, tomēr LZS nepēla dižo personību un, godinot tēvu dibinātāju, cēla glāzi uz Ulmaņa veselību. Kongresos ievaddaļā delegāti arvien rāva vaļā “Ne jau slinkojot un pūstot” kā organizācijas himnu un Kārļa iemīļotu gabalu, kā apliecinot, ka bērns šūpulī nav samainīts.

Ļaunvēļi nereti uzsvēra, ka zemnieku partijā vecīši nav īsti labā sportiskā formā, vairs ne labi redz, ne augstu lec, un, tā teikt, bez uguntiņas. Tomēr daļa jaunatnes vēl saņēmusi labu audzināšanu godāt vecākus cilvēkus. Saimniekiem savā zemē tiek pārmetumi, ka par maz krampja un intelekta, par daudz liekulības, bet tādu metramēru var likt klāt katram partiju izstrādājumam, vai tā loma jau nospēlēta vai tas vēl dzīries kāpt kalngalā. Katrā ziņā LZS jāskaita pie reālpolitiķiem, kas pieņem pasauli, kāda tā ir, nemēģinot neko pārveidot un baidoties no jauninājumiem. Brigmaņtēva partijas pozitīvā daļa – centieni nezaudēt dzīvo kontaktu ar tautu un ka nepārspējami saviesīgu ballīšu rīkošanā. Un LZS izsistais politiskais kapitāls atspoguļojas ZZS apvienības paaugstajos reitingos.

Bet nu mums, patriotiem, kas par atmiņu mājā uz kumodes glabājam desmitiem biļetenu ar neizstrīpotiem LZS kandidātu vārdiem no nacionāla un vietēja mēroga vēlēšanām, ir raižpilna sirds. Pieklājīgi sakot, latviešu vēlētājs nedrīkst atļauties kļūt bezrūpīgs, domājot par mūsu valstiskumu. Jau ilgstoši ir iespaids, cik ļoti zemnieciņi steidz pakalpot skaistajam un gudrajam jauneklim ar spožajām nākotnes cerībām Lembergam, kuru atbalstījuši kā vēlamu tuvinieku un premjera kandidātu. Nesenā pagātnē LZS uzticības persona izteicies par NATO kā okupācijas karaspēku, viņam izrentēts ēterlaiks krievu propagandas kanālos. Tas palicis bez tālejošām sekām un sankcijām pret puzenieku. LZS neuztrauc, ka kolēģim ir smaga apsūdzību krava – viņus uztrauc, ka Lembergs ir politiskos pasūtījumos daudzkārt represētais.

Nu Aivars atkal dienas varonis. Atklātībā nodotās oligarhu sarunās politiķu rūpju un prātojumu objekts ir saradoties ar “Saskaņu”, turklāt par Lembergu uzdotais izturējies kā noteicējs vai īpašnieks visai ZZS apvienībai. Tas rada šaubas, cik LZS ir Aivara Lemberga saimniecības priekšmets, cik patstāvīgi lemjošs spēks. Kur ir garantija, ka nenotiks turēšanās kopā ar kangariskām aprindām, kas varītēm grib iestartēt Krievijas interešu zonā un paraut valsti sev līdzi? Idejas, kas pārņem mums svešo zemi aiz austrumu robežas, lielākoties latviešiem ir pretīgas, tāpēc 2018. gadā sevišķi jāuzmanās, par ko vēlēt.

Turklāt mācīti juristi norāda – “Rīdzenes” sarunās ir pazīmes valsts nozagšanai. Cilvēki gaida politisku reakciju. Sudrabas iecelšana oligarhu sarunu izmeklēšanas komisijas vadībā ir politiska zīme, un smilteniešiem ieteicams ZZS pārstāvi komisijā Mežuli paņemt aiz sāpīgas vietas – kā balsojis par kundzi, ar kuru daudziem nav pa ceļam tai virzienā, kur gribētu doties Sudraba.

Kā izmeklēšana sākusies? Sudraba iesēdās vadītājas krēslā, atvēra rokassomiņu, izņēma kosmētikas maciņu un mazo blēņdari Šicu un pavērš lietas, lai negaiss trakotu pār tiem, kas uzdrošinājušies vilkt dienasgaismā Šlesera dienasgrāmatu, bet vēl nepublicēto shēmošanas atreferējumu nobāztu pēc iespējas pažobelē, prom no lasītāju acīm, kam nav ieteicama ierobežotas pieejamības informācija. Protams, no sabiedrībā uzlādētā mākoņa uz LZS ādas arī nopil dedzinošas lāses. Jāaizbildinās ar dežūrpaziņojumiem, ka trauksme velti sacelta, un no uzkarsumiem gribas paglābties lauku klusumā. Bet dzīves pieredze LZS vecīšiem taču nav laupījusi spēju atšķirt labu no ļauna un pareizi noregulētu iekšējo kompasu. Kas esam daudzmaz pa draugam ar Zemnieksavienību – nervozējam, kaut glītie reitingi nenokūleņo lejā pretī nullei, un ir bailes, ka turpmāk vēlētāji, cepinot LZS vadoņus uz karstām oglēm, prasīs daudz cietāk apzieģelētus zvērestus par paudumiem – nē, nē, nepīsimies ar sarkanās miglas pūtējiem, nē, neesam oligarhu pakalpiņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Nav pateikts nekas jauns. Neesam ne tikai demogrāfiskā, bet galvenokārt morālā bedrē.
  Kamēr būs balsotāji par Hūti / tāds var atrasties arī jebkurā citā novadā /, kas „zog, bet dalās”, ZZS ar saskaņiešiem dzīvos zaļi. Vieni pa Rīgu, otri pa pašvaldībām visā Latvijā.
  .

 2. Galvenais prezidents Lembergs prasa paskaidrojumus no valsts prezidenta Vējoņa kunga!!!!! Latvijas fenomens! Skat, kas par spēku ZZS, apbrīnojama tautas uzticība. Nez vai ļaudis
  reiz modīsies un atvērs acis?

 3. lielumam te spamojošajiem Atbildēt

  nav bijis pat kvadrātmetrs puķu dobei.
  Ne jau tāpēc, ka nevarēja iegūt, bet tāpēc,
  ka nevēlējās !
  Vieglāk ir uzlasīt druskas no dzīrojošo varnešu
  galda, vai dzīvot samērā bezbēdīgi no
  pašvaldību pabalstiem, t.i. no visas sabiedrības bagātības.
  Tāpēc arī esošā situācija apmierina pilnībā.

 4. Naivie un kūtspakaļas boļševiki jau neredz, ka “lemberga tracis” ir sacelts lai novērstu uzmanību no gatavotās lielākās katastrofas Latvijai, tāpēc, spriedzes uzturēšanai, gadiem “nevar” notiesāt lembi… ?

 5. par ZZS ir tas pats kā atdot Latviju Krievijai jo ZZS un Saskańa rīkojas tandemā lai šeit īstenotu Kremła vēlmes.

 6. Pats balsoju un pārējos Latvijas Avīzes lasītājus arī aicinu balsot tieši par Latvijas Zemnieku savienību

 7. LA saimnieks un īpašnieks ir Lemberga pretinieks, tāds pats Ventspils “oligarhs”, incanti, kādu partiju viņš uz vēlēšanām atbalstīs un finansēs, – no Līcīša rakstudarba to nevar saprast. Zemnieku savienība tā katrā ziņā nebūs. Bet Līcīša HUMORS šoreiz ir tāds stipri pabāls, laikam saimnieks skops?

 8. Es balsoju un balsošu ari turpmāk vienalga kādas samazgas lies te pērkamie zurnālisti un piesauks vietā un nevietā gan Lembergu gan visas pasaules oligarhus . Tad kad 8 gadus Sudraba vadija Valsts kontroliu bij viss ok tagad izrādās spitāligā . Pretigs raksts !!!!

 9. Balsot par ZZS?Tā ir dvīņu māsa GKR ,tikai Rīgas vietš Ventspils un Amerika vietā Lembis.,kurš ir LV daudz bīstamāks par SC+GKR kopā ņemot.Hūte Latvijai ir līdzvērtīgs 1945.gada Višinskis kubā.

 10. Nekādā gadijumā Atbildēt

  Neatbalstiet ZZS! Atkārtoti Saskańas atbalstītāji. Pilna ar bijušiem kompartijniekiem, okupantu draugiem un Kremła daudzinātājiem. Arī jaunie ZZS krīt zem veco kolaborantu ēnas. Nav tiem ko uzticēties kad tie smaida. Iseviški kad smaida.

 11. Egil, visu cieņu, bet Lembergs nav nedz Latvijas Zemnieku savienības biedrs, nedz arī LZS premjera amata kandidāts, līdz ar to nav saprotams par kādu izdabāšanu no LZS puses iet runa? Lembergam ir sava partija – Latvijai un Ventspilij, kas arī ir viņa pamata balsts. Arī teksts par LZS kuslajiem vecīšiem – muļķības :).
  Vēlētāji arī turpmāk droši var balstot par Latvijas Zemnieku savienību!, jo LZS ir politiskais spēks, kas pārbaudīts gan ar laiku, gan ar varu un ikviens kārtīgas LZS atbalstītājs var būt drošs, ka LZS nekad Saeimā nebūs vienā koalīcijā ar Saskaņas centru.

 12. Laikam esam aizmirsuši, ka pensionēta kolhoznieka (neskaitot sarkanos baronus – bijušos kolhozu priekšsēdētājus) pensija “nevelk” līdz 200 Euro – šodienas pensija Krievijā. Turklāt arī “eksprezidenta” Bērziņpapa pensija no 45 tūkstošiem tiks pazemināta līdz 200 eirikiem. Prieks, kur tu rodies!

 13. ZSS (LZS) ir atsevišķas personības, kuras ir ieguvušas vai drīzāk saglabājušas zināmu cieņu, taču kā politisko partiju apvienība šis spēks ir tuvu bankrotam. Laucinieki un pensionāri saglabā zināmu uzticību kā vēlētāji ZSS tikai nosaukuma pēc. Aivara zvaigzne” agri vai vēlu, tuvāko 3-4 gadu laikā norietēs un tad mēs redzēsim, kā visi viņa apbrīnotāji un “piezīmju” blociņā minētie no viņa atteiksies un dievosies.

 14. Ulmaņa partija bija ”Latviešu zemnieku savienība”, Lembergam ar Brigmani ir ”Latvijas zemnieku savienība”.

 15. "Zemnieki" ir no Putina Huilo bandas Atbildēt

  lembergs un dūklavs ir bijušie komunisti, kuri okupācijas gados aktīvi sadarbojās ar okupācijas varu. Bet, kā zinām, tad okupācijas vara nodarbojās ar latviešu tautas pārkrievošanu, paverdzināšanu un iznīcināšanu.
  Vācijā pēc kara pie varas nepalika bijušie nacisti un slepkavas. Latvijā viss otrādi – komunisti (viņi pārmeta kažoku uz otru pusi un nu tēlo patriotus) un okupantu pakalpiņi turpina valdīt!

  • Tad kad tie uzp Bet liudz tam lai paklusē !!!irktie skribetētāji būs paveikuši 1/miljono daļu no tā ko sarkanie baroni vai Lembis tad .lai ver muti vaļā

  • vai nu muļķis, vai pārliecināts boļševiks, abējādi kaitīgs Latvijai, jo bija un ir Latvijas brīvības ienaidnieks !
   .
   Te visādas Zojas spamo par it kā ieguldījumu
   Latvijas labā…
   Ieguldījums bija Latvijas paverdzināšanā !

 16. Paldies raksta autoram un arī komentētājam Jurim. Labāk grūti pateikt: “Savā dzīves pierādītajā būtībā redzams, ka ZZS ir prokrievisk, prokremliska partija, kuras faktiskais vadītājs atrodas Ventspilī un pauž nepārprotamu Latvijas eksokupācijas politiku. Jābrīnas tikai, kādēļ latviešu cilveki vēlēsanās balso par šo “Trojas zirgu””. Nost ar bijušajiem vadošajiem komunistiem. Ja ZZS nespēj attīrīties no saviem mafiozajiem diktatoriem tad viņiem ir vieta izgāztuvē.
  ,

 17. ZZS ir šajā savas pastāvēšanas laikā paudusi, ka ir eksprezidenta K. Ulmaņa vērtību turētaja un atbalstītaja,bet patiesībā tā ir krāpšaana.Savā dzīves pierādītajā būtībā redzams, ka ZZS ir prokrievisk, prokremliska partija, kuras faktiskais vadītājs atrodas Ventspilī un pauž nepārprotamu Latvijas eksokupācijas politiku. Jābrīnas tikai, kādēļ latviešu cilveki vēlēsanās balso par šo “Trojas zirgu”

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+