×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Lipmans kā mazais Blaters jeb kas notiek ar Šveices kontiem? (1)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) jaunie vadītāji pamazām pārņem dokumentus no Kirova Lipmana saimniecības, un aizkulisēs runā, ka savādu lietu esot pietiekami daudz. Tiek pat piesaukta līdzība ar Starptautisko futbola federāciju asociāciju (FIFA), kur Zepa Blatera valdīšanas ēra pērn beidzās ar skandāliem, izmeklēšanu un diskvalifikāciju.

Prēmija Ulmanim

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols jau pirms kongresa uzsvēra, ka federācijai ir konts Šveicē. Lipmans sākumā to sauca par muļķībām, bet vēlāk atzina, ka tā esot tiesa. Pats par sevi šis fakts nav nekas īpašs, jo konti Šveicē esot arī citu valstu nacionālajām federācijām un Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) tajos ieskaita pienākošos naudu, piemēram, par izlases izcīnīto vietu pasaules čempionātā vai hokejistiem, kas nonāk līdz NHL. Taču pretrunīgie izteikumi rada aizdomu ēnu.

“Skaidri zinām, ka no Šveices konta pārskaitīta nauda izlašu treneriem un spēlētājiem maksātas prēmijas. Kad pirmo reizi bijām IIHF mītnē Cīrihē, precīzi neuzzinājām, kas ir kas, jo finanšu direktors un otra atbildīgā persona bija atvaļinājumā. Novembra sākumā dosimies uz Šveici vēlreiz, jāsaprot, cik daudz naudas tur šobrīd ir, kam un par ko maksāts, vai to saņēmuši arī ar hokeju nesaistīti cilvēki,” teic LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Dokumentu pārņemšana vēl ir procesā, oficiāls paziņojums gaidāms novembra beigās. “LA” kļuva zināms, ka gaismā nāks ne viens vien Lipmanam neglaimojošs fakts. Piemēram, par SIA “Rīga 2006”, kas dibināta saistībā ar 2006. gada pasaules čempionātu Rīgā. No tās arī turpmākajos gados veikti maksājumi, piemēram, Guntim Ulmanim, Helmutam Balderim un citiem. “Jā, izmaksājām prēmijas par 2006. gada pasaules čempionātu. Bet “Rīgu 2006″ nelikvidējām, jo cerēju sarīkot vēl vienu pasaules čempionātu,” skaidro Kirovs Lipmans, noliedzot jebkāda veida aizdomas par negodīgām vai neētiskām darbībām. LHF tuvu stāvošas personas norādīja, ka par finansēm pilnīga informācija allaž bijusi tikai Lipmanam un grāmatvedei, kas viņam uzticama jau paaudzēs – māti vēlāk nomainīja meita.

300 tūkstoši

Lipmans uzsver, ka ar kontu Šveicē pats personiski nevar rīkoties, vispirms esot jāraksta iesniegums, un tad IIHF pārskaita naudu norādītajām personām. Šobrīd tajā esot vairāk nekā 300 tūkstoši eiro.

Oktobra sākumā pirms LHF kongresa Kirovs Lipmans pēc daudzu gadu pārtraukuma piešķīra saviem darbiniekiem prēmijas mēnešalgas apmērā. Katram jāspriež pašam, vai tas bija cēls uzņēmēja žests un pateicība, vai arī sveiciens nākamajai vadībai. Lipmans nojautis, ka tiks nomests. Sava pēcteča Aigara Kalvīša piedāvājumu izveidot “Grindeks” hokeja komandu viņš komentē ļoti skeptiski, norādot, ka negrib to darīt, jo neviens “nav pateicis paldies par šiem 20 gadiem”.

Tikmēr LHF darbinieki jau pārvākušies uz “Volvo” halli Imantā. Pagaidām jaunais komplekss vēl nav nodots ekspluatācijā, viņiem piešķirta viena telpa nosacīti vecajā ēkā. Liela šaurība, sapulces jārīko gandrīz vai kafejnīcas zālē. Bet tas tikai uz laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tac vienreiz aizvaciet to pretigo litmana purnu

Draugiem Facebook Twitter Google+