Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
7. maijs, 2014
Drukāt

“Vēstures mirkļu pieturā” runās par vietvārdiem

Foto: Toponīmikas laboratorijaFoto: Toponīmikas laboratorija

Latgales Kultūrvēstures muzeja “Vēstures mirkļu pieturā” 13. maijā plkst. 14.00 runās par vietvārdu izcelsmi, liecina muzeja informācija.

Par vietvārdu dēvē īpašvārdu, ar ko apzīmē kādu ģeogrāfisku objektu, tie, piemēram, ir pilsētu, ciemu, māju, tiltu, upju nosaukumi. Vietvārdi veidojas noteiktu apstākļu ietekmē, tāpēc tos izpētot var spriest par vēstures attīstības gaitu konkrētā vietā.

Latgales Kultūrvēstures muzejā 13.maijā “Vēstures mirkļu pieturā” viesosies novadniece, pētniece, viena no pirmās kartes latgaliešu rakstu valodā “Nautrānu pogosta vītvuordi” sastādītājām, LĢIA Ģeodēzijas un kartogrāfijas nodaļas Austrumu reģiona nodaļas vadītāja Andra Zubko-Melne.

Atnākot uz muzeju būs iespēja uzzināt vietvārdu vēsturi, to pierakstu un izcelsmi retrospekcijā – kādi vietvārdi tika doti senāk, kādi un kā tagad. Vietvārda pamatfunkcija ir orientieris dabā, un pasākuma rīkotāji aicinās pētīt kā šobrīd iespējams pēc vietvārdiem orientēties Latgalē. Tāpat varēs uzzināt, kādas ir problēmas vietvārdu saglabāšanā, un noskaidrot, kā māju nosaukumi Latgales novadā veidojušies vēsturiski un mūsdienās, cik svarīgi ir oficiālie vietvārdi un kāda loma ir neoficiālajiem vietvārdiem ikdienā.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (10)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+