×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

VID plāno plašāk informēt par sākumdeklarēšanos

deklaracija

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno nākamajā nedēļā atklāt īpašu mājaslapu internetā, kurā iedzīvotājiem būs iespējams uzzināt par mantiskā stāvokļa deklarāciju iesniegšanu un ar testa palīdzību noskaidrot, vai viņiem ir pienākums deklarāciju iesniegt.

VID sabiedrisko attiecību daļas priekšniece Agnese Grīnbega aģentūrai LETA izteica cerību, ka mājaslapa varētu tikt atklāta jau jaunnedēļ, taču patlaban ar pilnu pārliecību to apgalvot vēl neesot iespējams, jo līgums ar mājaslapas izstrādātāju vēl esot saskaņošanas stadijā. Šī iemesla dēļ viņa arī nevēlējās atklāt, kurš šos darbus veiks. Tāpat drīzumā paredzēts sākt izplatīt informācijas lapas, kurās iedzīvotāji varēs uzzināt par sākumdeklarāciju iesniegšanu.

Savukārt video rullīši televīzijā būšot skatāmi tikai maija vidū, kad tuvosies deklarāciju iesniegšanas beigu termiņš, jo tieši tad VID iecerējis iedzīvotājiem par deklarēšanās pienākumu atgādināt īpaši, stāstīja Grīnberga. Tāpat vēl viens iemesls, kāpēc sākumdeklarāciju iesniegšanai domātie video nebūs skatāmi ātrāk, esot ierobežotais finansējums – VID vienkārši neesot naudas, lai reklāmas televīzijā pārraidītu ātrāk.

Likumā noteiktā “nulles deklarāciju” jeb mantiskā stāvokļa deklarāciju iesniegšana sākās 1.martā. Valsts iepriekš saņēma pārmetumus par to, ka tā nav veikusi nekādu izskaidrojošo darbu par sākumdeklarēšanās jautājumu – nedz par nepieciešamību fiksēt finansiālo stāvokli, nedz par to, kam un kad būs jāiesniedz deklarācijas.

Sākumdeklarēšana skars plašu iedzīvotāju loku, piemēram, cilvēkus, kuru uzkrājumi un parādi ir lielāki par 10 000 latu. Provizoriskais cilvēku skaits, kurus varētu skart sākumdeklarēšanās, ir ap 70 000, tomēr valstij neesot zināms, cik daudz cilvēku ir ar kredītsaistībām, kuras arī būs jādeklarē, tāpēc kredītņēmēji šim apjomam nemaz neesot ierēķināti.

Mēneša laikā no sākumdeklarēšanās sākšanas VID saņēmis 8256 mantiskā stāvokļa deklarācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+