×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. marts, 2018
Drukāt

Vidējā pensija 320 eiro. Tādu saņem lielākā daļa veco ļaužu Latvijā (55)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Šā gada janvārī vidējā vecuma pensija Latvijā sasniegusi 320,27 eiro, kas ir par 18,53 eiro vairāk nekā pērn janvārī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.

Pensijas saņēmēju skaits gada laikā samazinājies par 4124 cilvēkiem, proti, šogad janvārī pensijas saņēmuši 455 667, bet pērn – 459 791 cilvēks.

Pagājušā gada decembrī lielākā daļa jeb 48,2% saņēma vecuma pensiju 200 līdz 300 eiro apmērā, 24,4% – 300 līdz 400 eiro apmērā, bet 7,4% senioru saņēma pensiju 400 līdz 500 eiro apmērā.
Vienlaikus vecuma pensiju, kas mazāka par 100 eiro, saņēma 5,1% cilvēku, savukārt pensiju 100 līdz 200 eiro saņēma 6,6% senioru.

Vienlaikus 1836 cilvēki ir lielākie pensiju saņēmēji, un viņu pensijas pārsniedz 1500 eiro
mēnesī. Kopumā pensiju, kas lielāka par 500 eiro, saņēma 8,3% cilvēku.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izvērtējumā par Latvijas pensiju sistēmu norādīja – valstij būtu nepieciešams ievērojami palielināt minimālo pensiju apjomu un izmantot tādus pašus indeksācijas noteikumus kā nosacīto noteikto iemaksu pensiju shēmā.

OECD norāda, ka šobrīd ir ievērojamas iespējas palielināt pamata pensijas līmeni no pašreizējā līmeņa, kas veido 8% no vidējā atalgojuma, līdz OECD vidējam līmenim aptuveni 20% apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Man pensija234 eiro par 36 darba gadiem veselība sabojāta ,jo strādāju smagu darbu pelnīju labi visus nodokļus maksāju kur tie iekrājumi palika vēl maksāju bezbērnu nodokli uz pusi lielāku kā sociālo kur tas vis palika jo domāju ,ka biju pati iekrājusi priekš pensijas ne jau citiem man jāmaksā ,tikai 96 gadā nemācēju sashēmot lūdzu nolīdziniet to netaisnību ,viņi sen savu ir dabūjuši atpakaļ un turpina deldēt mūsu pārējo pensijas fondu Ar cieņu pensionāre

 3. Nākotnes pensijas būs vēl knapākas!!! pēc 15-20 gadiem. Tad mēs tik redzēsim! Man pēc 20 darba gadiem 120 !!!! Vēl 20 jānorukā un tad būs 240?!?! Un minimālo algu neesmu saņēmusi. Un aploksnē arī nē.

 4. ka var ta melot nevienam ne maniem darba bierriem ne ari radiem nav vairk ka 250 eiro man pasai 33gadi darba stazs un pensija 220 eiro

 5. pensionāre ar beztermiņa pasi Atbildēt

  Kur pazuda mans iepriekšējais komentārs? Man 79 gadi, augstākā izģlītība, Latvijas zin.dokt. , darbs valsts iestādēs, kopejais darba stāžs 54 gadi, no kuriem 20 pēdējie “brīvā “zemē. Pensija 370 euro. Nesaprotu, kā būtu varējusi nopelnīt pensiju 500 – 1000 euro? Kurš var paskaidrot?

  • 1836 cilvēki ir lielākie pensiju saņēmēji, un viņu pensijas pārsniedz 1500 eiro
   mēnesī. Kopumā pensiju, kas lielāka par 500 eiro, saņēma 8,3% cilvēku.Te rodas tas vidējais 🙁

 6. Reira kungs beidziet slavet savu LM,cik to var paciest,ka turpat 50% pensionaru dzivo trukuma,izdzivojiet Latvijas Valsts viri un pareja Valsts administracia,ieredni ar 220.eiro,vai cik labi Jus justos ….No laimes nezinatu uz kuru pusi skriet,vaine ta???Ludzu dariet kautko lbu vecajiem cilvekiem!!!

 7. pensionāre ar beztermiņa pasi Atbildēt

  Man ir 54 gadi darba stāžs, no tiem 34 gadi Padomijā un 20 gadi “tiesiskā “valstī . Pensija 370 euro. Esmu beigusi augstskolu, visu darba mūžu esmu strādājusi tikai profesionālu darbu valsts iestādēs (skolotāja, zinātniece), aizstāvējusi Latvijas zin. doktora grādu,esmu stāvējusi uz barikādēm un vīrs saņēma barikāžu nozīmi. Bij. kooperatīvais dzīvoklītis (1,5 ist) , ko nopelnīju strādājot pa naktīm, tagad praktiski nav samaksājams. Par ZEMI zem 9-stāvu mājas jāmaksā 2 reizes – Rīgas Domei par nekustamo īpašumu (nav taču mans īpašums! ), jo maksāju nodokli Rīgas Domei par šīs pašas zemes īri uz 99-iem gadiem!!!!!!!! Nesaprotu, kā godīgi strādājot valsts darbā iespējams nopelnīt pensiju 500-1000 euro, nemaz nerunājot vairāk par 1000 euro. Padomijas gados centos iegūt zin. grādu , kā arī nostrādāt vienā darba vietā 15 gadus, par ko vismaz bija paredzēta piemaksa pensijai. Kāds gan stimlus iegūt izglītību un dzīvot mūsu Dzimtenē ir mūsu mazbērniem (jaunatnei), raugoties kādā nabadzībā tagad dzīvo (eksistē) viņu omīte (vecmāmiņas). Man ir 79 gadi, kopējais darba stāžs 54 gadi, no tiem 20 gadi “brīvajā” valstī.

 8. Lielākā daļa?Kurš to izskaitļoja un kā viņam ar matemātiku???

 9. mana mamma savu veselību sabeigusi kādreiz strādājot kaitīgus darbus ,tagad ,kad sen Latvija ir brīva,tikais jāpajautā no kā,jāknapinājas lai atdotu 30 eiro katru mēnesi par zālēm,apm.,kur nu viss pārējais,gribu teikt ,ka man kauns par mūsu valdību,kuri domā kur vēl varētu izdomāt kādu nodokli ,lai iedzītu cilvēkus vēl lielākā purvā,un cik daudz ir palikuši tie, kuri sagaidīs pensijas vecumu,jotā jau kam pāri 55.gadiem irproblēmas ar veselību ,grūti atrast darbu ,jair,tad atalgojums zems u.tt.

 10. Man alga bija 400 eur, kad strādāju apdrošināšanā. Man ir augstākā izglītība un 3 valodas. Sajutos novērtēta. Tāpēc esmu ārzemēs.

 11. Kauns mūsu valdībai.Esmu izaudzinājusi6 bērnu,bet ka sunim atmet 200 ero.Kaut gan vienam bērnam,no bēnības ir invalitāte.Kā tā var izdarīties.

  • Tu pajautā saviem bērniņiem, vai viņi nodokļus maksā? Es samaksāju tik, cik iznāk manai mammai pensija un vēl paliek pāri.

 12. palielināt vajadzētu pensijas tiem kuri ir nostrādājuši garus gadus piemēram 40 ,50 ,un vairāk TIEM NEDRĪGSTĒTU BŪT MAZĀKA PENSIJA KĀ AP 1000 tas būtu pareizi un novērtēts viņu darbs un tie kuri visu savu darba mūžu notralināja kad citiu gāja uz darbu viņi gāja uz pludmali atpūsties un kad tu nāci no darba pārgurusi viņi nāca brūni iedeguši un atpūtušies DIEMŽĒL TĀDI BIJA un tagad viņi bļauj pilnām mutēm man nav pensija bet toties viņiem ir pabalsts un atkal viņi dzīvo cepuri kuldami

 13. Kas par muļķībām…

 14. Kas par muļķībām…

 15. Protams, ja dažs saņem 500 un vairāk bet cits 64 vai 83 eiro, tad jau arī sanāk vidējā 320. Veciem cilvēkiem gan lielākā daļa pensiju grozās tajos pašos apmēros 225 līdz 265 euro…. Tākā tajā anekdotē tauta ēd sautētus kāpostus ,augstāk sēdošie gaļu. vidēji visi ēd kāpostu tīteņus….Smiekls nāk….

 16. Vajadzēja uzcelt komunismu,tad vispār nebūtu vajadzīgas pensijas!

 17. Ko var muldēt. Vidējā 230 eiriki

 18. Nezinu kas ta par videjo pensiju,bet es sanemu90eiro menesi,jo kad gaju pensija rekinaja kaut kadu negativo koeficientu.Par to videjo pensiju gribetos jums paradit videjo.

 19. pensionāre Dace Atbildēt

  Pat komentāru nevart pievienot, ja tas nav pa prātam…..

 20. un no tās vēl paņem nodoklīti

 21. Nezinu kas ta par videjo pensiju,bet es sanemu90eiro menesi,jo kad gaju pensija rekinaja kaut kadu negativo koeficientu.Par to videjo pensiju gribetos jums paradit videjo.

 22. pensionāre Dace Atbildēt

  Man saka, es ne tajā valstī esot strādājusi. Tāpēc arī pensija ir tāda kā ir, kaut pelnīju 400 – 500 rbļ un gāju cauri visam smagumam ar domu, ka vismaz kārtīga pensija būs. Nesaprotu tikai kāpēc tad visu saražoto izleksēja ar lielāko prieku un nemaz neteica, ka nepareizā valstī ražots un tādu neēdīs?
  Vienkārši cūkas esiet jūs visi, kuri sodien spiežat mūs dzīvot pusbadā! Kauns!

 23. jo vairak mes izmirsim jo lielaka bus videja pensija

 24. ja komentari pazud Cenzura labi strada

 25. par tadu pensiju 320 vairak par puse pensionaru sapno ko var muldet vai tiesam nezin vai negrib zinat

 26. Vai tad tiem pensionāriem, kas aizgāja pensijā krīzes gados nevajadzēja izmaksāt pensijas pārrēķinu par šiem pāris gadiem, par kuriem viņi it kā saņēma nepareizi aprēķinātu pensiju?

 27. man 1.grupa / 4.stadija onkoloģija / -115 eiro ….. / cenzēts vārds /

 28. Ko mukdiet,es esmu uzaudzinaajusi 4 beernus un darba staazs ir 29,7 gadi un sanemu 85 Eiro pensiju un cik es zinu pie mums apkaart neviens pensionaars nesanem vairaak par 85 Eiro.Pareizi izdala pensijas uz iereednu lielaam pensijaam un iznaak taads skaitlis.Man pat neizaak ne zaaleem ne kaartiigi paeest,samaksaaju komunaalos un ardievu.HAD BEIGS NIRGAATIES PAR CILVEEKIEM Vaacijaa maksaa paari tuukstotim un veel nomaksaa komunaalos.

 29. Un kur paliek tie ar 60 un 80 eiro,kā dzīvot viņiem ? Neviens deputāts nepastāsta.

 30. nu tada kas nesņem Atbildēt

  nu ziniet man līdz tādai vēl 50 trūkst tā kā to valst videjo nesaņemšu NEKAD…

 31. Man tuvākajā apkārtnē nevienam nav lielāka pensija par 250 eiro, lielākai daļai pat mazāka, man no janvāra ir 264. Nu, ja būtu 320, es nebūtu pretī, atliktu kāds eiro zobārstniecībai, citādi nesanāk.

 32. Man gan par 320,. atliek tikai sapņot. Ar stāžu 41 gads jāsamierinās ar 239 eiro

 33. 240 eiro… kāds tur vidējais.

 34. pensionārs,kurš strādāja nepareizai valdībai Atbildēt

  Tie kuri godīgi strādāja, saņem nabadzības pabalstu. Bet tie. kuri nekaunīgi piedalījās Valsts nozagšanā- pieklājīgas pensijas.

 35. Sasapņojušies par tādu pensiju, laukos cilvēkiem nekas tuvu tam nav.

 36. raudāt gribas,bet vēl vairāk kādam pa ausīm uzbliezt Atbildēt

  Nesaprotu,kādu darbu strādājušie šie cilvēki,kuriem ir 1500 eiro pensija?Mans darba stāžs 33 gadi ,strādāju visas vasaras ,kad gāju skolā.1.jūnijā sāku un 31.augustā beidzu vergot.Visas vasaras pavadīju kolhoza laukos,bet mana pensija ir 187.eiro.Kur ir taisnība?

  • Labi atalgotu darbu. Pensijas lielums ir atkarīgs no veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām, nevis no nostrādātajiem gadiem. Ja jūs maksājāt sociālajā budžetā no 3000 eiro+ mēnesī visus nodokļus, tad arī nopelnījāt sev lielo pensiju. Ja visu mūžu strādājāt par minimālo atalgojumu, tad diemžēl neko vairāk par 200 eiro neesat nopelnījis.

   • Aivi Svirski nepļūti šķidru !!! Man visu mūžu alga Latvijā ir bijusi uz izpeļņu , Un vidēji vismaz trīs minimālās !!!UN par 30 gadiem pensija ir 232,13 eiro mēnesī Latvijā ! Anglijā nostrādāju desmit gadus ar MINIMĀLO algu un angļi man maksā par to 310 eiro mēnesī ! Tu Aivi Svirski esi pļūtītājs un valdošo LIKUMĪGO ZAGĻU apdziedātājs !

  • Kāpēc tik mazs stāžs?

 37. Man gan ir 230.Vai nav daudz par mūžu nopelnīts?

 38. Vidējā…

 39. Kur pazūd komentāri?

 40. Brīnumi Latvijā Atbildēt

  NRA.lv rakstīts, ka lielākā daļa Latvijas senioru saņem pensiju 200 -300 eiro robežas. Bet vēl lielāks brīnums, ka ir pat pensijas mazākas par 20 eiro. Dažiem pensija ir pat 17000 eiro. Ja ir noteiktas minimālās pensijas, tad kāpēc tās nemaksā? Kāpēc nav noteikti pensiju griesti? Varu jūs iepriecināt — pensijas mazākas par 20 eiro piešķirtas 3702 cilvēkiem, bet no 20 –100 eiro –19 551 pensionāram. Minimālās pensijas ar darba stāžu līdz 20 gadiem — 70,43 eiro, 30 gadi –83,23 eiro. Pagaidām tā paredzēts.

 41. Vientuļa pensionāre Atbildēt

  Man-zem vidējās – 311,19.Tāpēc man nepienākas pat neliels atbalsts ,lai samaksātu i24 eiro mēnesī par apkuri,ūdeni atkritumiem utt, Jo mana pensija ir par lielu! Bet bez tiem komunālajiem maksājumiem man vēl ir jāmaksā par izmeklējumiem un zālēm. Tikai 5 mililitru pudelīte vien ar acu pilieniem maksāja 19,98 eiro. Un kur vēl elektrība ar visiem OIKiem – ap 20eiru.Un tas ir šomēnes vien .Priekšā vēl vismaz viens ārsta apmēklējums,varbūt arī vēl izmeklējums – cik tas kopumā izmaksās -nezinu. Cik un vai paliks atlikumā -nezinu. Teiksit – tā ir daudziem,bet nošāda mierinājuma mums vieglāk nepaliek.

 42. Virsraksts ir nepareizs.

 43. Veiksmes stāsts Latvijas simtgadē. Lepojamies!

Draugiem Facebook Twitter Google+