Sports
Ziemas sports

VIDEO: Čenuns uz Phjončanu atsūtījis savu “skaistuma armiju”0

foto: REUTERS/LETA

Ziemeļkorejas sportistiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs līdzi jūt ap 230 daiļas tautietes, kuras mēdz dēvēt arī par valsts līdera Kima Čenuna “skaistuma armiju”.

Ziemeļkorejas totalitārais režīms ir ļoti stingrs, bet šīs karsējmeitenes atsūtītas uz Dienvidkoreju, lai piesaistītu pasaules mediju un arī līdzjutēju uzmanību, sniedzot citu vēstījumu par Čenunu. Valsti olimpiskajās spēlēs pārstāv 22 sportisti, bet atraktīvās fanes tribīnēs ir daudz labāk pamanāmas. Eiropieša acīm viņas izskatās gandrīz kā māsas, ir skaļas, dziedošas, smaidīgas un ļoti vienotas. Taču šāda līdzi jušana ir teatrāla, neīsta – kā iestudēta izrāde, kas rada duālu iespaidu, jo sportā emocijām jābūt dzīvām. Te vairāk šķiet, ka tiek izpildīts uzdevums, misija, bet vai sirdis ir blakus? Interesanti, ka, piemēram, hokeja spēlē viņas vicināja Korejas vienoto karogu un dziedāja: “Mēs esam kopā”, taču tas disonē ar Ziemeļkorejas draudīgo politiku.

“The New York Times” vēsta, ka karsējmeitenes ir speciāli trenētas un viņas mēdz dēvēt par Kima Čenuna “skaistuma armiju”. Šī ir viņu lielākā “izrāde”, bet iepriekš jau bijušas Dienvidkorejā – 2002. gadā Āzijas spēlēs, gadu vēlāk universiādē, kā arī 2005. gadā Āzijas čempionātā un viena no viņām – Ri Soldžu vēlāk kļuva par Čenuna sievu.

 [yesnopoll background=”#ff9c51″]

Saistītie raksti
LA.lv