Kultūra
Mūzika

VIDEO. Dabas, ne bruģa cilvēks Pēteris Vasks0

Karīnas Miezājas foto.

Sestdien, 7. aprīlī, sāksies koncertzāles “Cēsis” tās ceturtajā sezonā aizsāktais jaunais mūzikas festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, kas veltīts izcilā latviešu komponista Pētera Vaska radītajai mūzikai.

Pētera Vaska mūzika koncertzāles “Cēsis” veidotajās programmās skanējusi bieži, un tā šai zālei ļoti piestāv. Pēteris ir dabas, ne bruģa cilvēks. Viņš māk priecāties par visiem gadalaikiem, bet pavasara atgriešanās brīnumu svin īpaši. Komponists dzimis 16. aprīlī, un viņa mūzikas pirmais festivāls norit – un arī nākamie noritēs – īsi pirms un neilgi pēc šī datuma.

– Festivāla programmu esot veidojis jūs pats… Būsit klāt arī visos koncertos, un klausītājiem būs iespēja Pēteri Vasku sastapt pirmskoncerta sarunās. Vai skaņdarbu atlase nācās viegli?
Pēteris Vasks: – Svarīgākais, lai tas, ko vēlos klausītājiem vienmēr un visur pastāstīt, skanētu arī šajos trīs koncertos. Šķiet, būs izdevies. Lielākās problēmas bija ar datumiem. Otrajam koncertam sākotnēji iecerētais datums sakrita ar manas mūzikas koncertu Štutgartē 13. aprīlī, ko biju apsolījis jau pirms gada. Labi, ka koncertu Cēsīs “Debsis un zeme” izdevās pārcelt uz 12. aprīli. Bet nākamajā dienā sešos no rīta lidošu uz Frankfurti, tad sēdīšos vilcienā uz Štutgarti.

Pilnu sarunu ar komponistu lasiet piektdienas, 6. aprīļa “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Saistītie raksti
LA.lv