Sports
Ziemas sports

VIDEO: Daiļslidotāja Zagitova olimpiskajam titulam pievieno arī pasaules čempionāta zeltu0


Aļina Zagitova ar pasaules čempionāta zelta medaļu.
Aļina Zagitova ar pasaules čempionāta zelta medaļu.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Krievijas daiļslidotāja Aļina Zagitova piektdien Japānas pilsētā Saitamā tika kronēta par pasaules čempioni, izcīnot savu pirmo planētas meistarsacīkšu zelta medaļu.

Pašlaik 16 gadus vecā Zagitova ir arī pērnā gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempione un Eiropas čempione, bet šogad viņa Vecā kontinenta meistarsacīkstēs piekāpās savai tautietei Sofijai Samodurovai.

Zagitova īsajā programmā tika pie 82,08 punktiem, bet izvēles programmā guva 155,42 punktus. Viņa uzvarēja abās programmās un arī summā ar 237,50 punktiem bija pirmā.

Tikmēr sudraba godalgu ar 224,76 punktiem guva Kazahstānas daiļslidotāja Elizabete Tursunbajeva, bet bronzu ar 223,80 punktiem izcīnīja krieviete Jevgēņija Medvedeva, kura ir 2016. un 2017.gada pasaules čempione.

Nieka 0,31 punktu no goda pjedestāla atpalika japāniete Rika Kihira, kurai sekoja vēl divas mājinieces, kamēr Eiropas čempione Samodurova šoreiz samierinājās ar astoto vietu.

ASV un Dienvidkorejas pārstāvju konflikts

Saistītie raksti

Pasaules čempionātu gan aizēnoja incidents, kurā bija iesaistīta amerikāniete Marija Bela un dienvidkorejiete Unso Lima. Trešdien Limas komandas pārstāvji apsūdzēja Belu par to, ka amerikāniete tīšuprāt ar slidu savainojusi savu sāncensi pirms īsās programmas.

Tiesa, piektdien Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) attaisnoja amerikānieti.

“Balstoties uz šobrīd pieejamajiem pierādījumiem, tajā skaitā video, nav faktu, ka Belas jaunkundze tīšuprāt nodarītu kaitējumu Limas jaunkundzei. ISU tikās ar ASV un Dienvidkorejas izlašu pārstāvjiem, aicinot abām pusēm salīgt mieru,” teikts ISU paziņojumā.

Bela meistarsacīkstes noslēdza devītajā vietā, bet uzreiz aiz viņas bija Lima.

Sestdien sacensības noslēgs vīri, Latviju pārstāvot Denisam Vasiļjevam, kurš pēc īsās programmas ir vien 23.vietā.

Jau ziņots, ka daiļslidošanā pāriem par čempioniem tika kronēti ķīnieši Veņdzjina Sui un Cuns Haņs.

LA.lv