Publicitātes foto

VIDEO, FOTO: “Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes” pārsteidz ar iespaidīgām gaismas laternām un gāž festivālu apmeklējuma rekordus 0

Ar iespaidīgām, unikālām un ar rokām gatavotām trīsdesmit gaismu laternu kompozīcijām apmeklētājus šogad pārsteidz festivāls “Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes”, kas vēl tikai mēnesi – līdz 5.janvārim norisināsies Pakrojas muižā, Lietuvā.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Iespaidīgs ir arī tehniskais nodrošinājums un komanda, kas šo festivālu šogad organizējusi. Divdesmit mākslinieku komanda trīs nedēļu garumā strādāja pie kompozīciju izveides un laternu konstrukcijām un to uzstādīšanas, pēc mākslinieku priekšrakstiem, kuri šī gada festivāla eksponātus gatavoja Ķīnā. Laternas uzstādītas, izmantojot 16 000 metru ķīniešu zīda, vairāk nekā 10 00 spuldzīšu, kurām strāvas padevi nodrošina 6km garš elektrības kabelis un viss šis festivāls ceļojis sešos jūras konteineros no pašas Ķīnas.

Vienīgais šāda mēroga gaismas laternu festivāls Baltijas valstīs

CITI ŠOBRĪD LASA
"Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes" Pakrojas muižā, Lietuvā.
Publicitātes foto

Kā ziņots iepriekš, arī šogad Baltijā – Lietuvā, Pakrojas muižā, no 23. novembra līdz 5. janvārim norisināsies gaismas festivāls “Lielās Ķīnas laternas : Visuma zīmes”. Gadsimtiem senā gaismas festivāla tradīcija guva plašu apmeklētāju atzinību pagājušajā gadā, tāpēc šogad festivāla rīkotāji Pakrojas muižā gatavojas iekārtot vēl grandiozāku gaismas skulptūru parku, piedāvājot arī teātra šovus, izklaidi visai ģimenei, austrumu garšas un tradicionālu Ziemassvētku tirdziņu.

Lielākajā muižā, kas saglabājusies Lietuvā, mākslinieki no Ķīnas ierīkos vairāk nekā 30 tematiskās gaismu instalācijas. Šoreiz vairākas no zīda laternām veidotās skulptūras sasniegs pat 8 metru augstumu. Pakrojas muižas teritorijā būs skatāma Āfrikas dzīvnieku pasaule, polārlāču ledāji, dzērvju sala, persiku koku mežos spēlēsies pērtiķi, būs arī Ziemassvētku eglīte, ap kuru norisināsies pasaka par Riekstkodi.

Festivāla centrālais objekts būs ķīniešu Jaunā gada simbols, leģendām apvītais monstrs Nian. Nākamajam, Cūkas gadam, veiksmi nesīs grandiozs cūkas templis un eksotiskās ķīniešu zodiaka zīmes. No porcelāna būs izgatavota iespaidīga 3 metrus augsta pūķa un fēniksa skulptūra.

Nedēļas nogalēs un Ziemassvētku brīvdienās festivālā būs skatāmi arī teatralizēti šovi, kas tapuši, sadarbojoties Lietuvas un Ķīnas aktieriem, viesus izklaidēs dejojoši pūķi, būs arī citas radošas un izglītojošas aktivitātes. Mazākajiem viesiem būs iespēja zīmēt ķīniešu laternas, maršēt uz šķīvjiem, kas maina krāsu, kā arī sastapties ar Ziemassvētku vecīti. Būs arī svētku tirdziņš un iespēja baudīt austrumu virtuves garšas un jau tradicionālās muižas izklaides.

Reklāma
Reklāma

Festivāls “Lielās Ķīnas laternas” pirmo reizi Lietuvā, Pakrojas muižā, norisinājās pagājušajā gadā, kad festivālu apmeklēja ne tikai tūkstošiem cilvēku no visas Baltijas, bet arī citu valstu tūristi. Festivāls atzīts par apmeklējuma ziņā vienu no visveiksmīgākajiem aizvadītā gada festivāliem Lietuvā un 2018. gadā ieguva Lietuvas tūrisma “Oskaru” kā visveiksmīgākais tūrisma produkts.

Festivālu “Lielās Ķīnas laternas” Pakrojas muižas komanda veido kopā ar Ķīnas uzņēmumu „Haitian Culture“. Šis starptautiskais uzņēmums vairāk nekā divdesmit pastāvēšanas gadu laikā ķīniešu laternu svētkus ir sarīkojis vairāk nekā 40 valstīs.

Laternu festivāla pirmsākumi – pirms vairāk nekā 2000 gadiem

"Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes" Pakrojas muižā, Lietuvā.
Publicitātes foto

Ķīnas laternu festivāla pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā 2000 gadu. Ar šiem svētkiem ķīnieši atzīmē Jaungada svinību pēdējo dienu. Laika gaitā no laternām sāka izgatavot krāsainus, interesanta un sarežģīta dizaina objektus, un šādi festivāli kļuva populāri arī citviet pasaulē.

Vēsturiskie fakti liecina, ka 19. gadsimtā daudzi Lietuvas muižnieki esot izrādījuši īpašu interesi par Ķīnas kultūru un sakaru nodibināšanu ar Tālajiem Austrumiem. Šī tendence turpinās arī tagad.

"Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes" Pakrojas muižā, Lietuvā

Pakrojas muiža ir lielākais muižas komplekss Lietuvā ar 26 ēku ansambli, kur šobrīd atjaunotas 19. gadsimta beigu 20. gadsimta sākuma muižas ēkas un kūsā jauna dzīvība. 2017. gadā Pakrojas muiža EDEN apbalvojumos tika novērtēta kā viena no 18 vispievilcīgākajiem kultūras tūrisma galamērķiem Eiropā.

Video:

Video no atklāšanas:

Programma (brīvdienās!):

Plkst. 16.00 Tiek atvērta muižas teritorija, darbojas muižas restorāns “Traktieris”
Plkst. 16.30 Svinīgā festivāla laternu iedegšana
Plkst. 17.00, 18.00 un 19.00 Tējas dzeršanas ceremonija Austrumu garšu zālē
Plkst. 17.00, 18.00, 19.00 un 20.00 Muižas spirta dedzinātavas apmeklējumu laiki
Plkst. 17.30, 19.00 un 20.30 Ķīniešu mākslinieku performances

Katras 30 min muižas galvenajā ēkā norisinās ekskursijas ar Baronesi
Vakariņot iespējams Austrumu garšu zālē un muižas restorānā “Traktieris”
Muižas teritorijā darbojas arī “Vēlmju templis”, kur iespējams uzrakstīt vēstuli visumam, sūtot labas domas!

Interaktīvā zona bērniem:

Krāsaini gaisa baloni kokos, izgaismoto šķīvju spēle, kas mirgo kustības laikā, interaktīvie taureņa spārni piemērāmi ik vienam! Ir iespēja griezties muižas karuseļos, iepazīties ar muižas saimniecības iedzīvotājiem, pie pandu koka saņemt siltu Pandas apskāvienu, priecāties par Ziemassvētku eglīti, satikties ar Ziemassvētku vecīti, izteikt viņam vēlmes, apmeklēt viņa krāsaino namiņu un piedalīties svētku gadatirgū, kur no gardumiem acis vien mirdzēs.

Ko darīt amatnieku darbnīcās?

  • No plkst. 16:30 līdz 21:00 darbojas Amatnieku darbnīcas;
  • Muižas aldaris skandē ermoņikas un viesmīlīgi ir atvēris Brūža durvis;
  • Stipros un saldos zālīšu uzlējumus iespējams degustēt muižas Aptiekā ( bārā);
  • Parfimērists Žaks aicina savā laboratorijā ( muižas pagrabstāvā) iepazīties ar pasaules smaržu atklājumiem;
  • Muižas šuvēja iepazīstina ar 19.gadsimta modes tendencēm;
  • Vilnas manufaktūrā vēlēja ne tikai ada, bet arī dalās ar vilnas un adīšanas noslēpumiem;
  • Pie muižas dravnieka iespējams iepazīt sveču liešanas smalkumus;
  • Muižas keramiķe aicina mīcīt mālu un sola atklāt keramiķes amata noslēpumus;
  • Jūs gaidīs arī rikšotāji un aristokrātiskās jāšanas zinātāji muižas zirgaudzētavā.

Noderīga informācija!

"Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes" Pakrojas muižā, Lietuvā.
Publicitātes foto


Maģiskais gaismas ceļojums, kas piepildīts ar austrumu eksotisku un 19. gadsimta muižas romantiku, sāksies 23. novembrī un norisināsies līdz 5. janvārim katru piektdienu, sestdienu un svētdienu, ieskaitot no 25. līdz 27. decembrim.

Biļetes cena ir 12 Eur, bērniem, studentiem, senioriem – 10 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes iespējams iegādāties muižas kantorī, pie ieejas, bet uz vietas tās var maksāt dārgāk. Uzmanību! Iepriekš iegādātās biļetes ir bez konkrēta datuma un ir spēkā vienā- izvēlētajā festivāla dienā.

Informācija par festivālu latviešu valodā atrodama šeit.

Biļešu var iegādāties arī šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.