Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. janvāris, 2014
Drukāt

VIDEO: Kā šogad mainīsies algas un pabalsti

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kanceleja ir sagatavojusi video, kur apkopotas šogad iedzīvinātās iedzīvotājiem būtiskākās izmaiņas pabalstu, atalgojuma un nodokļu jomā.

Kā portālu “LA.lv” informēja Valsts kancelejā, no šī gada ir palielināta minimālā alga par 35 eiro (25 latiem). Savukārt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums valstī palielināts no 64 uz 75 eiro.

Tāpat palielināts atalgojums publiskajā sektorā. Piemēram, ugunsdzēsējiem, policistiem un robežsargiem atlīdzība pieaugs vidēji par 55 eiro. Vēl uzlabota veselības aprūpe un sociālo garantiju sistēma.

Spēkā stājušās vairākas izmaiņas jaunajiem vecākiem, piemēram, gan strādājošiem, gan nestrādājošiem vecākiem par 29 eiro palielināsies bērna kopšanas pabalsts līdz 1,5 gadu vecumam.

Turpmāk bērniem līdz 18 gadu vecumam valsts 100% apmērā segs kompensējamo medikamentu iegādi.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+