×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “Latvijas dzelzceļš” pabeidz Liepājas stacijas modernizācijas projektu

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājas dzelzceļa stacija.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) Liepājā īstenojis ES Kohēzijas fonda līdzfinansētu 24,4 miljonus vērtu projektu “Liepājas stacijas signalizācijas sistēmas modernizācija ar sliežu ceļu rekonstrukciju”, kura ietvaros ir rekonstruēta un modernizēta Liepājas stacijas signalizācijas sistēma, veikta sliežu ceļa rekonstrukcija, kā arī daudzi citi darbi.

Pēc šī projekta realizēšanas stacijas konfigurācija, signalizācijas sistēma, tajā skaitā elektroapgādes un telekomunikācijas sistēmas, kā arī staciju telpas atbilst mūsdienu dzelzceļa transporta prasībām, informē uzņēmumā.

“Veiksmīgs ostu darbs ir nesaraujami saistīts ar dzelzceļu. Liepājā atrodas trešā lielākā Latvijas osta, kurā pagaidām kravu apgrozījums ir salīdzinoši neliels – pagājušajā gadā pa dzelzceļu pārvadātais kravu apjoms uz Liepājas ostu tikai nedaudz pārsniedza 2,5 miljonus tonnu. Pēc LDz projekta īstenošanas Liepājas mezglā izveidota moderna, kvalitatīva dzelzceļa infrastruktūra, kas ļauj palielināt arī šī mezgla caurvedes spēju. Tāpēc tagad mums kopā ar uzņēmējiem jāstrādā pie jaunu kravu piesaistes, lai palielinātu kravu apgrozījumu arī šajā mezglā,” uzsver LDz prezidenta pienākumu izpildītājs Aivars Strakšas.

“Projekta laikā īstenotā Liepājas dzelzceļa mezgla infrastruktūras modernizācija nav tikai lokāls projekts. Tas ir vērtējams arī kā Latvijas valsts arvien dziļāka un ciešāka iekļaušanās Eiropas un pasaules globālo transporta tīklu sistēmās un starptautiskajās loģistikas ķēdēs. Pilnsabiedrības vārdā vēlētos pateikties visiem Liepājas dzelzceļa stacijas modernizācijas projekta dalībniekiem – Satiksmes ministrijai, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Liepājas Speciālās Ekonomiskās zonas vadībai, kā arī Liepājas domei un projekta Inženierim. Liepājas dzelzceļa stacijas modernizācijas projekts paver papildus iespējas starptautiskajiem uzņēmējdarbības un tirdzniecības sakariem, kā arī Latvijas eksportspējas un ekonomikas izaugsmes veicināšanai. Esam priecīgi, ka šajā svarīgajā valsts infrastruktūras attīstības virzienā tieši mēs ieguvām iespēju likt lietā savu ilggadējo starptautisko pieredzi dzelzceļa transporta tehnoloģisko inovāciju izstrādē un ieviešanā”, projektu komentēja “Thales Transportation System” starptautiskais direktors Žans Žaks Kolbs.

“FIMA kā viens no pilnsabiedrības locekļiem projekta ietvaros veica pārmiju automatizāciju, luksoforu un citu dzelzceļa signalizācijas sistēmu modernizāciju, kā arī elektroapgādes sistēmu izbūvi. Lielākais izaicinājums bija termiņš. Projekta realizācija ilga tikai 526 dienas, sākot no līguma parakstīšanas līdz objekta nodošanai realizācijā. Izpēte, projektēšana un saskaņošana ilga aptuveni 11 mēnešus, bet būvniecības darbi tika pabeigti 7 mēnešu laikā. Apjoma ziņā līdzvērtīgs objekts iepriekš tika izbūvēts gada laikā. Tas pierāda mūsu un partneru augsta līmeņa profesionalitāti un atbildīgu attieksmi pret savu darbu. Kopumā projektā bija iesaistīti vairāk nekā 400 speciālistu no dažādām valstīm.”, komentēja SIA “FIMA” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilmanis.

Projekta kopējās izmaksas veido 24,4 miljonus eiro, no kuriem 18,76 miljoni eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, bet 5,6 miljoni eiro – LDz finansējums. Būvniecību veica pilnsabiedrība “Thales – Fima – Transceltnieks”, savukārt būvniecības līguma vadīšana un uzraudzība bija uzticēta pilnsabiedrībai “Dzelzceļa inženieri”.

Kopā ar šo projektu, LDz īstenoja arī papildprojektu: „Divu dzelzceļa sliežu ceļu izbūve Ziemeļu parkā Pulvera ielā 13, Pulvera ielā 15/19, Liepājā” – vienu miljonu eiro vērtajā projektā LDz sadarbībā ar meitassabiedrība SIA “LDz infrastruktūra” izdevās ievērojami palielināt ostas Ziemeļu parku, kas ļaus nodrošināt lielāku ostas konkurētspēju.

liepaja1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+