Latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ceturtdien veica iespaidīgu atspēlēšanos Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, tomēr ar 97:99 (16:24, 23:22, 26:30, 32:23) izbraukumā piekāpās Sakramento “Kings”.
Porziņģis šajā mačā izcēlās ar 13 punktiem, bet pie “double-double” nespēja tikt jau ceturtajā duelī pēc kārtas.
Vēl trešās trešdaļas otrajā pusē “Knicks” komandai bija 19 punktu deficīts. Kaut tā spēja gandrīz panākt neizšķirtu, turklāt arī ieguva iespēju izpildīt pēdējo metienu, tika piedzīvots astotais zaudējums pēdējos desmit mačos.
Latvietis laukumā pavadīja 33 minūtes un 55 sekundes, grozā raidot trīs no deviņiem izpildītajiem divpunktu metieniem, vienu no diviem tālmetieniem un četrus no pieciem soda metieniem.
Tāpat Porziņģa rēķinā septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, trīs bloķēti metieni, trīs kļūdas un četras piezīmes.
“Knicks” komandas līderis Karmelo Entonijs šoreiz iemeta 23 punktus un savāca 14 atlēkušās bumbas, bet ar 14 punktiem atzīmējās Ārons Aflalo.
Savukārt ar astoņiem basketbolistiem spēlējošās “Kings” rindās ar 27 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Demarkuss Kazinss, bet lielisku sniegumu parādīja Reidžons Rondo, kuram 16 punkti, 12 rezultatīvas piespēles un deviņas atlēkušās bumbas.
Mačs iesākās līdzīgā, bet samērā mazrezultatīvā cīņā. Porziņģim pirmajā ceturtdaļā spilgtākā epizode bija bloķēts metiens, bet tāpat viņš tika pie četrām bumbām zem groziem. Ceturtdaļas pēdējās četrās ar pusi minūtēs, kad Porziņģis vairs nebija laukumā, “Knicks” zaudēja ar 4:13 un pēc tām bija iedzinējos ar 16:24.
Otrās ceturtdaļas vidū “Knicks” jau atradās iedzinējos ar 21:36, bet Hosē Kalderons beidzot realizēja pirmo vienības tālmetienu mačā. Porziņģis ar vēl vienu tālmetienu samazināja deficītu līdz 29:39, turklāt nākamajā pretinieku uzbrukumā viņš iesaistījās vārdu apmaiņā ar Kostu Kufu un pretspēlētājs pret latvieti nopelnīja tehnisko piezīmi. Puslaika pēdējā minūtē Porziņģis nerealizēja vairākas iespējas, tomēr tāpat tās izskaņā viesi bija pietuvojušies līdz 39:46, kaut visos statistikas rādītājos ievērojami pārāki bija “Kings” spēlētāji.
Kaut Porziņģis guva “Knicks” komandas pirmos punktus otrajā puslaikā, vienība kopumā turpināja demonstrēt pelēku sniegumu un nokļuva iedzinējos pat ar 53:72. Tomēr šajā brīdī “Knicks” sāka iespaidīgu atspēlēšanos, turklāt lielākoties laukumā atradās tās rezervisti – līdz ceturtdaļas beigām viesi bija pietuvojušies līdz 65:76, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca arī 77:82.
Atgriežoties laukumā, Porziņģis ātri vien izcēlās ar bloku, bet kopumā izšķirošajās minūtēs sāka darboties arvien pamanāmāk. Latvietim realizējot divus punktus ar sodu, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām “Knicks” pietuvojās līdz 88:91. Kaut Porziņģa tālmetiens bija neprecīzs, brīdi vēlāk trīs punktus trāpīja Entonijs un pēdējā minūte iesākās ar 93:95. Porziņģim neizdevās ietriekt bumbu grozā no augšas pēc neprecīza Entonija tālmetiena, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi un 16 sekundes pirms pamatlaika beigām latvietis ar soda metieniem panāca 95:97.
Entonijs ar caurgājienu panāca 97:99, bet uzreiz pēc tam “Knicks” pārtvēra bumbu, līdz ar to viņiem palika četras sekundes pēdējam uzbrukumam. Tajā Entonijam nācās izpildīt ļoti grūtu tālmetienu, bet tas netika realizēts un “Knicks” piedzīvoja kārtējo zaudējumu.
“Knicks” ar desmit panākumiem 24 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Kings” ar deviņiem panākumiem 26 dueļos ir 12.pozīcijā Rietumu konferencē.
Arī nākamo spēli “Knicks” aizvadīs izbraukumā ASV rietumos, sestdien sacenšoties ar Portlendas “Trail Blazers”. Savukārt pēc tam nākamajā trešdienā Ņujorkas klubs uzņems Minesotas “Timberwolves” ar šī gada NBA drafta pirmo numuru Karlu Taunsu sastāvā.