×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Viedtālrunis maka vietā. Par ko var norēķināties ar viedtālruni jau šobrīd?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bankas prognozē skaidras naudas izzušanu

Viedtālrunis dara visu! Bet bez sadarbības ar bankas kartēm – nekur. Latvijas Komercbanku asociācija paziņojusi, ka agri vai vēlu, bet skaidra nauda no cilvēka dzīves pazudīs. “Fiziski nevienam neliksim atteikties no skaidras naudas – pašu cilvēku lietošanas paradumi skaidru naudu padarīs par vēsturi,” sacīja “Swedbank” valdes loceklis Ģirts Bērziņš. Banku pārstāvji zīlē nākotni, bet kādus norēķinus, izmantojot viedtālruni, varam veikt jau šobrīd?

Iespējas viena no otras ir jānodala. Teorētiski viedtālrunis jau šobrīd ir spējīgs izdarīt teju visu, ko paveic makā droši glabātā nauda vai bankas karte. Taču virkne finanšu darbību ar viedtālruni saskaras ar drošības problēmām.

Internetbankas lietotne – tālrunim drošākā

Nedrošākā darbība ir mēģināt ar viedtālruni apmeklēt savu internetbanku, neizmantojot speciālās lietotnes, bet gan interneta saiti. Kā 29. marta “Latvijas Avīzes” rakstā “Pieaug kiberuzbrukumi viedtālruņiem” izteicās “CERT.lv” IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis un “Kaspersky Lab” pārstāvis Latvijā Valdis Šķesters, arī viedtālrunis ir dators, kam ir nepieciešama aizsardzība. Diemžēl daudzi par to aizmirst un ļaunatūras viedtālrunī nokļūst gana viegli. Tālāk jau atkarībā no vīrusa funkcijām – ar paša lietotāja palīdzību viegli iekļūst internetbankā, no kuras lēnām un nemanāmi uz neatdošanu aizņemas naudu vai cerēto pārskaitījumu sievai kārtējai veikalu tūrei novirza citos kontos.

Kā zināms, internetbankā var samaksāt gandrīz par visu – iespējams pasūtīt pārtiku no vairākām īpaši izveidotām mājaslapām, no pašiem veikaliem, apmaksāt rēķinus, veikt pārskaitījumus un daudzas citas lietas. Parasti internetbanku atver datorā, taču to bez problēmām var izdarīt arī tālrunī. Labā ziņa gan ir tā, ka vismaz lielākajām Latvijā pārstāvētajām bankām ir izveidotas īpašas lietotnes, kuras lejupielādējot var veikt maksājumus u. c. darbības bez došanās “swedbank.lv”, “ibanka.lv” vai līdzīgās saitēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+