×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. maijs, 2015
Drukāt

Vikštrēms: “Mūs sagaida ļoti grūts pirmais puslaiks”

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu handbola izlase šovakar Hlohovecā aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra atbildes spēli pret Slovākiju.

Trešdien Dobelē Latvijas valstsvienība, visai komandai lieliski spēlējot aizsardzībā un vārtos brīnumus darot Egaram Kukšam, uzvarēja ar 25:18 un turnīra tabulā 3. grupā pakāpās uz trešo vietu. Spēles galvenais varonis Edgars Kukša atzina, ka viņam ļoti palīdzēja visa komanda, bet savu spēli izdevies uztaustīt pēc pirmajiem atvairītajiem metieniem. Tālāk mūsu vārti bija aizmūrēti, 45 minūtēs tajos ielidoja tikai desmit bumbas, kas lielā mērā izšķīra pirmās spēles iznākumu.

Šodien Hlohovecā nedrīkstam zaudēt ar lielāku vārtu starpību, taču izlases galvenais treneris Uģis Vikštrēm par to negrib ne dzirdēt. Viņs komandu uz Hohlovecu atvedis pēc diviem punktiem, lai turpinātu cīņu par iekļūšanu finālturīrā.

“Pirms mājas spēles ar slovākiem bija psiholoiģisks spiediens. Pirmie pretinieki rudenī – Zviedrija un Slovēnija – bija klasi pārāki, bet te pretinieks mūsu līmenī. Ahā – mājās tādi ir jāuzvar! Mēs ļoti labi iesākām spēli, bija drošas vārtu gūšanas iespējas, taču ļoti kliboja realizācija. Nevar noliegt, ka arī slovāku vārtsargs pavilka savu komandu, tomēr arī vēlāk nemetām savādāk. Bet pārliecinātāk,” par spēli Dobelē sprieda Uģis Vikštrēms.

– Mums vārtos Kukša bija lielisks līdz pat spēles beigām!

– Kukšas nopelns – tas ir viens. Visas komanda aizsardzībā – otrs. Šoreiz šīs lietas ideāli sakrita kopā – ko nepaveica aizsardzība, izglāba vārstargs. Tā bija labākā Kukšas spēle, kādu esmu redzējis! Taktiski bija uzdevumi tikt galā ar labu un kreiso insaidu, caur kuriem iet spēle un nosegt līniju. Par 95 procentiem iecerētais izdevās. Arī bērnišķīgas kļūdas kā rudens spēlēs nebija, kad mūs momentāni sodīja ar ātrajiem uzbrukumiem. Tomēr būsim godīgi, arī pretinieks bija citas raudzes.

– Slovākijā jāspēlē tāpat vai tomēr kaut būs jāmaina?

– Mūs gaida ļoti grūts pirmais puslaiks. Viņi mājās spēlē ļoti spēcīgi, turklāt pēc zaudējuma būs vēl vairāk motivēti un noteikti metīsies revanšēties. Ja mēs šo pirmo vilni izturēsim, būs labas iespējas spēli uzvarēt. Aizsardzībā taktikas ziņā mums nav ko mainīt, bet uzbrukumā vēl varam pielikt. Izbraukumā nedrīkstam laist garām tādas iespējas kā pirmajā spēlē. Komandā ir pozitīvas emocijas. Mani priecē, ka puišiem idevies aizvietot dažus iztrūkstošos līderus. Uz Slovākiju braucam ne jau pēc labākas vārtu attiecības vai viena punkta, bet gan pēc uzvaras.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvēji un labākā trešās vietas ieguvēja. Latvijas valstsvienība pašlaik ir starp šīm trešajām komandām, tiesa, ar nebūt ne labāko bilanci. Ja arī neizdosies kvalificēties eiropas čempionātam, tad trešā vieta grupā tāpat ir būtiska nākamo kvalifikācijas turnīru izlozes grozu sadalē. Iespēja nodrošināt vismaz trešo vietu būs jau šovakar Hohlovicē. Iespēja, kuru jācenšas izmantot.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNīRS

 3. grupa

1. Zviedrija          3              0              0              94:70     6

2. Slovēnija         2              0              1              94:81     4

3. Latvija              1              0              2              76:90     2

4. Slovākija          0              0              3              68:89     0

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+