×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Viļānos stāstīs un ziņģēs par dzīves priekiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Folkloras kopa "Zeiļa".

Sestdien, 13. februārī plkst. 15 Viļānu kultūras namā dalībniekus un skatītājus vienoties kopīgās ziņģēs un stāstos par tēmu “Katram prieki krājas…” aicinās XIV Ziņģētāju un stāstnieku vakars, LA.lv pastāstīja Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece.

Ziņģētāju un stāstnieku vakara tradīcija turpinās jau 14. gadus pēc kārtas, kad februāra otrajā sestdienā gandrīz 200 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām pulcējas kopā un izdzied no paaudzes paaudzē mantotas vismaz 50 gadus vecas dziesmas. Nu jau vairākus gadus dalībnieki meklē un atrod ziņģes un stāstus atbilstoši gada izvēlētajai tēmai, stāsta Upeniece, un šī gada tematika ir “Katram prieki krājas…”, kas sola lustīgu vakaru un jestrus dančus līdz pirmajiem gaiļiem.

Šogad pieteikušās trīs stāstnieces Biruta Blaua (Konknese), Agita Lapsa (Valmiera) un Ženija Čudare (Verēmu pag.), bet ziņģētāju pulkā īpašie viesi būs grupa “Heino Tartes un draugi” no Polvas Igaunijā. Piedalīsies arī 17 kolektīvi no dažādām Latvijas vietām : kapela “Sābri” (Salnava, Kārsavas nov.), kapela “Sovejī”(Dekšāres), folkloras kopa “Isnauda” (Ludzas nov.), vīru kopa “Kūzuls” (Dekšāres), vokālais ansamblis “Sudaruški” (Viļāni), kapela “Malnavas muzikanti”, šlāgeransamblis “Labākie gadi” (Mārciena), folkloras kopa “Kolnastāta” (Sakstagala pag.), Tautas mūzikas kopa “Sēļu muizas muzikanti” (Mazsalacas nov.), Viļānu KN senioru ansamblis, folkloras kopa “Urgas” (Koknese), folkloras kopa “Viļōnīši”, kapela “Bumburneicys” (Viļāni), Lizuma lauku kapela, folkloras kopa “Zeiļa” (Ozolaine, Rēzeknes nov.), LU folkloras kopa “Dandari” (Rīga), Barkavas folkloras kopa “Madava”.

“Vakara gaita noteiksim arī šī gada pašus labākos stāstniekus un ziņģētājus, arī paši dalībnieki vērtēs viens otru. Paredzēta dalībnieku savstarpējā vērtējumā vislabāko apbalvošana, skatītāju simpātiju ieguvēji, kā arī organizatoru un sponsoru favorīti,” pauda Upeniece.

2016.gadā Ziņģētāju un stāstnieku vakaru finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Viļānu novada dome, Viļānu kultūras nams, Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīca “Baltharmonia”, Tautas muzikantu biedrība un tās sadarbības partneri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+