×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. maijs, 2013
Drukāt

Vilks ievēlēts par ERAB pilnvarnieku valdes priekšsēdētāja vietnieku

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks (V, attēlā) sestdien, 11.maijā, Stambulā notiekošajā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) gada sanāksmē vienbalsīgi ievēlēts par ERAB pilnvarnieku valdes priekšsēdētāja vietnieku līdz 2014.gadam.

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis aģentūru LETA informēja, ka valdes priekšsēdētāja un viņa vietnieka amatā var būt tikai pilnvarnieks, kurš pārstāv konkrēto valsti ERAB pilnvarnieku valdē, un Latvijas pilnvarnieks valdē patlaban ir Vilks.

Kā otrs valdes priekšsēdētāja vietnieks tika iecelts Maltas pārstāvis, savukārt par valdes priekšsēdētāju kļuva Polijas pārstāvis.

Valdes priekšsēdētājam un viņa vietniekam būs jāpiedalās ikgadējā sanāksmē, kas 2014.gada 16. un 17.maijā notiks Varšavā. Tāpat svarīgs nosacījums ir sanāksmju vadīšana kādā no bankas oficiālajām valodām, kas ir angļu, franču vācu vai krievu.

Gadījumā, ja valdes priekšsēdētājs ir prombūtnē, viņa vietnieka pienākums kopā ar otru priekšsēdētāja vietnieku ir atklāt ikgadējo sanāksmi, vadīt tās norisi, darba sesijas un pilnvarnieku diskusijas, kā arī slēgt sanāksmi ar kopsavilkumu. Papildus vietnieks parasti arī vada valstu prezentāciju sesiju.

ERAB tika izveidota 1991. gadā ar mērķi sekmēt pāreju uz tirgus ekonomiku un veicināt uzņēmējdarbības attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs. ERAB ir starptautiska institūcija, kurā apvienojušies 63 biedri – 61 dalībvalsts, kā arī Eiropas Kopiena un Eiropas Investīciju banka.

Latvija par ERAB dalībvalsti kļuva 1992. gadā. ERAB atbalsta projektus gan privātajā, gan publiskajā sektorā, nodrošinot tiešās investīcijas finanšu institūcijām, infrastruktūrai, ražošanai un tirdzniecībai. Galvenās ERAB finansējuma formas ir kredīti, investīcijas pamatkapitālā un garantijas. Līdz šim ERAB ir nodrošinājis līdzfinansējumu 74 Latvijas projektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+