×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Vilks vēlmi pēc referenduma par eiro sauc par vēlēšanu efektu

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks (“Vienotība”) opozīcijas deputātu izteikto lūgumu Satversmes tiesas priekšsēdētājam novērtēt referenduma rīkošanas iespējas par eiro ieviešanu Latvijā vērtē kā vēlēšanu efektu.

“Es domāju, ka tas ir vēlēšanu efekts – jebkurā veidā torpedēt. Priekšvēlēšanu bums jau ir sācies, tas ir skaidri redzams ne tikai pašvaldību, bet arī Saeimas vēlēšanu laikā,” aģentūrai BNS norādīja Vilks.

Viņaprāt, pašlaik dažādi spēki grib celt gaismā jebko, kas ir sabiedrībā viļņojošs un sāpīgs jautājums, – vai tas ir eiro, labklājība, vai kas cits.

“Tagad grib likt priekšā, ka tas, kas ir iecerēts, ir slikti un mums būs kaut kas cits, bet tas cits ir kaut kas stipri nezināms,” sprieda ministrs.

Viņš uzskata, ka jautājumam par eiro ieviešanu Latvijā nevajadzētu nonākt līdz referendumam.

“Principā tas jautājums bija vairāk vai mazāk tomēr nolemts, kad mēs iestājāmies Eiropas Savienībā,” teica ministrs un piebilda, ka nebūtu prātīgi tagad “kaut kā šo tēmu raustīt”.

Viņš uzsvēra ‒ ja tiešām nebija nekādas vēlmes Latviju redzēt eiro zonā, to vajadzēja paust jau pašā sākumā, balsojot par pievienošanos Eiropas Savienībai.

Jau vēstīts, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti ceturtdien parakstījuši vēstuli Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim ar lūgumu izvērtēt un sniegt viedokli par Latvijas pievienošanās eiro zonai tiesiskajiem aspektiem, tostarp vai tautas nobalsošanai par eiro ieviešanu Latvijā būtu tiesisks pamats saistoša referenduma rīkošanai, vai pievienošanās eiro zonai būtu interpretējama kā būtiskas izmaiņas nosacījumos par Latvijas dalību ES un Satversmes izpratnē nododama tautas nobalsošanai pēc vismaz puses Saeimas deputāta pieprasījuma. Arī apvienības “Saskaņas centrs” Saeimas frakcijas deputāti parakstījuši ST priekšsēdētājam adresētu vēstuli par Latvijas pievienošanos eiro zonai.

Valdības mērķis ir pievienoties eiro zonai 2014.gadā, taču pagaidām daļa sabiedrības ir skeptiski noskaņota par valūtas maiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+